Адвокати спробують виправдати «Топаза» та ідеолога фейкової «ХНР» у касації

Справи лідера сепаратистської організації «Юго-Восток» Юрія Апухтіна та активного учасника Антимайдану Ігната Кромського розгляне касаційний суд.

Про це заявили адвокати проросійських активістів, члени адвокатського об’єднання «Тихоненков, Надоля, Шадрін і соратники», передає Depo.Харків з посиланням на «МедіаПорт«.

«Після винесення обвинувального вироку в частині, з якої був не згоден наш підзахисний (Апухтін – Ред.), була подана апеляційна скарга. Апеляційний суд виніс своє рішення і частково задовольнив скаргу. Зараз сторона захисту подала касаційну скаргу», — розповів один із захисників Апухтіна Євген Надоля.

«Справа прийнята до провадження касаційним судом, але поки засідання не призначено через реорганізацію Верховного Суду. Справи передаються, але поки ще не призначені», — додав він.

Також подана касація у справі Ігната Кромського («Топаза»), нагадав його захисник Олександр Шадрін. «Відкрито касаційне провадження у його справі», — сказав Шадрін.

За його інформацією, зараз Кромський проходить лікування у Харкові. «Звернувся за лікуванням в місцеву лікарню. І чекає судових засідань, які мають бути», — сказав захисник.

За інформацією захисту, прокуратура подала апеляційну скаргу на ухвалу Жовтневого райсуду про перерахунок термінів Кромському. Яким би не був результат її розгляду, це не вплине на рішення про звільнення «Топаза», додали захисники.

Як повідомляв Depo.Харків, 20 грудня 2017 року Апеляційний суд Харківської області звільнив координатора руху «Юго-Восток» Юрія Апухтіна. Вирок Київського районного суду Харкова від 23 травня 2017 року відносно Апухтіна в частині його засудження за ч.3 ст.109 КК України скасували та закрили кримінальне провадження в цій частині. Суд постановив вважати Апухтіна засудженим за ч. 1 ст. 294 КК України до покарання призначеного судом першої інстанції – п’ять років позбавлення волі. За «законом Савченко» Апухтіна звільнили.

У січні Київський районний суд Харкова частково підтримав позицію прокуратури області та визнав винним 31-річного Кромського у посяганні на територіальну цілісність та недоторканість України, участі у масових заворушеннях та незаконному заволодінні транспортним засобом (ч. 1 ст. 110, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 289 КК України) та призначив покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції в силі – 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.28 вересня у Харкові суд прийняв ухвалу звільнити негайно лідера місцевого антимайдану, відомого на прізвисько «Топаз».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X