Безлади «русской вєсни» у Харкові: Суд дав умовні терміни чотирьом погромникам будівлі ОДА

Харківський суд визнав чотирьох чоловіків винуватими в участі у масових заворушеннях під час захоплення будівлі ОДА у квітні 2014 року.

Про це йдеться у вироку Київського районного суду Харкова від 1 листопада.

Суд розглянув обвинувальний акт стосовно чотирьох громадян, яких підозрювали у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 294 (масові заворушення).

Суд встановив, що чоловіки 7 квітня близько 22:00 брали участь у проросійському мітингу та подальшому захопленні будівлі Харківської ОДА. Під час захоплення учасники мітингу підпалювали шини, двері та вікна будівлі ОДА. Внаслідок таких дій постраждав курсант Академії внутрішніх військ МВС України, заступник командира — начальник штабу батальйону міліції особливого призначення ГУ МВС України в Харківській області, старший психолог відділення психологічного забезпечення ВКЗ Харківського національного університету внутрішніх справ, оперуповноважений Червонозаводського райвідділу міліції Харкова. Також було завдано майнових збитків.

8 квітня о 7:30 працівники правоохоронних органів звільнили приміщення.

Допитані у судовому засіданні підозрювані свою вину не визнали. Зазначили, що у будівлю ОДА потрапили випадково, оскільки проходили повз. Чоловіки заявили, що між собою вони знайомі не були.

Водночас покази великої кількості свідків

Пидтвердили винуватість учасників проросійського мітингу за федералізацію України.

Суд визнав всіх чотирьох учасників захоплення будівлі Харківської ОДА та призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі із іспитовим строком у 2 роки.

Довідка . 1 березня 2014 року проросійські активісти після мітингу захопили будівлю обладміністрації й силою видворили звідти активістів Євромайдану, поставивши їх на коліна і влаштувавши «коридор ганьби». Фізично постраждали тоді більше 100 осіб, у тому числі і відомий український письменник, громадський діяч Сергій Жадан. Незабаром загарбників вдалося витіснити і повернути будівлю під контроль місцевої влади.

Повторний штурм Харківської ОДА стався 6 квітня — одночасно з захопленням Донецької обладміністраціі й луганського СБУ.

Учасники штурму «прорвали» оточення з 200 правоохоронців – міліція, не чинячи особливих перешкод, просто розступилася і пустила бойовиків у приміщення. Проросійські активісти захопили обладміністрацію та почали зводити навколо будівлі барикади із залізних огорож, ящиків та покришок. Над будівлею підняли триколор.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X