Без хизування героїзмом: Чому і як в Харкові створюватимуть пам’ятку україно-російської війни

У Харкові була створена ініціативна група, яка працює над проектом музею, присвяченого сьогоднішній війні на Донбасі — сучасного, інтерактивного і позбавленого будь-якого «совка».

До ініціативної групи увійшли учасники АТО, волонтери, історики та інші експерти. При чому саме визначення «музей» у даному випадку є цілком умовним. За словами представника ініціативної групи письменника Сергія Жадана, даний проект значно виходить за межі класичного історичного музею.

«Це означено як «музей АТО», але зрозуміла вся умовність, обмеженість та неповність цього терміну, — розповів він. — Це музей, який присвячений подіям, що з нами відбуваються ось уже п’ятий рік. Для чого він потрібен? До музею, в принципі, можна по-різному ставитися. Можна ставитися як до чогось застиглого, як до історії, яка вже до нас написана і нам лишається лишень її відчитувати. Це одна концепція, одне розуміння музею як явища, як поняття. Але ми розуміємо, що історія твориться нами, історія твориться довкола нас та за нашої участі. Ну тоді нам слід брати участь в її написанні, в створенні класної картини, яку ми хочемо залишити по собі».

Він зазначив, що, за задумом ініціативної групи, музей має бути якомога більш об’єктивним. Щоб у його відвідувачів була згадка про події, які зараз відбуваються на сході України, щоб вони пригадали, як війна розпочалася 2014 року, та дізналися, який з цього можна зробити висновок. Жадан переконаний, що замовчування важливих речей призводить до травмування суспільства. Тому зараз важливо створити місце, де можна було б обговорювати сьогоднішню війну, фіксувати та зберігати факти про неї.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X