Более 400 гвардейцев присягнули на верность Украине по всей стране

В эти выходные в 13 воинских частях Национальной гвардии более 400 военнослужащих поклялись служить, защищать и быть верными народу Украины.

Около 50 из них будут служить по контракту, отмечает пресс-служба ведомства:

«Хтось скаже, що присяга молодих бійців – це повтор одного і того ж сценарію. Місяць осягання азів бойової і фізичної підготовок, стройового вишколу і курсу командоутворення. Вивчення присяги. І сам ритуал присяги за визначеним порядком.

Але для тих, хто присягає – це подія, яка буває раз у житті. І кожна присяга у кожному місті – особлива: через місце проведення, через людей, які беруть у них участь, через емоції і через особливі смисли, які до неї додаються.

Київщина: присяга Батьківщині у Міжнародному центрі підготовки – це свято, на яке приходять дивитися навіть представники Збройних сил Канади.

11 січня у Міжнародному центрі Нацгвардії, що на Київщині в с. Старе, майже 60 новобранців склали військову присягу на вірність Українському народові. В урочистому заході взяли участь і представники операції «UNIFІER» Збройних сил Канади в Україні, місцевої влади, ветерани частини та батьки молодих воїнів.

Уже не вперше у межах заходів присяги у цій військовій частині молодий солдат запланував зробити пропозицію своїй дівчині. Сьогодні це – Нікіта Камінський. Після прийняття присяги Батьківщині освідчився коханій дівчині Анастасії та попросив її руки. І цього разу дівчина відповіла – так.

До гвардійців зі словами подяки та привітання звернувся голова Старівської сільської ради Валерій Макаренко: «Ми пишаємось тим, що у селі Старе дислокується військова частина Національної гвардії України. Ви наша гордість та захист», – сказав він.

Після проходження урочистим маршем та спілкування командування центру з батьками новобранців гвардійці провели «день відкритих дверей» для всіх присутніх на святі. Щоб родичі не турбувалися, які умови служби чекають на військових. Відповіді на питання, що цікавили, отримали усі.

Львів, Вінниця та Івано-Франківськ: присяги на площах міст і великий відсоток жінок серед тих, хто служитиме за контрактом

У Львові, Вінниці, та Івано-Франківську понад 200 майбутніх гвардійців осіннього призову 2019 року склали Військову присягу на вірність народові України.

Серед них солдат Олена Лігаєва, перша жінка-кінолог військової частини 4114, для якої це урочиста подія, оскільки вона вирішила вступити до лав Нацгвардії, щоб не розлучатися зі своїм домашнім улюбленцем. Адже вона виховує собаку породи бельгійська вівчарка на прізвисько Аксель.

«Це моя відповідальність, що я взяла на виховання собаку, тому я вирішила, що ми будем проходити увесь шлях разом. Тим паче Акселю за його темпераментом краще працювати на затримання порушників, він чудово підходить для служби в правоохоронних органах», – розказує пані Олена.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X