Вища рада правосуддя вимагає від Луценка звіту про хід справи проти екс-суддів Штепи

Вища рада правосуддя розглянула заяви суддів Ленінського районного суду Харкова Віктора Вікторова, Віталія Бондаренка та Олександри Грінчук щодо втручання у їхню професійну діяльність

Повідомили у прес-службі ВРП.

У ВРП зазначили, що заяви про втручання у професійну діяльність надійшли від Вікторова, Бондаренка та Грінчук 15 грудня 2017 року. Пізніше Вікторов ще раз звернувся до ВРП із проханням провести перевірку викладених фактів та вжити заходи щодо «усунення незаконного втручання в роботу суддів, захисту судді та його рідних».

Крім того, аналогічні заяви заступника голови Ленінського районного суду Харкова Вікторова від 9 березня 2018 року та голови районного суду Бондаренка від 12 березня 2018 року були надіслані до ВРП Харківським територіальним управлінням Національного антикорупційного бюро.

Зокрема, у повідомленні зазначено, що у провадженні Ленінського районного суду з 26 травня 2017 року перебувало кримінальне провадження за обвинуваченням (екс-мера Слов’янська – Ред.) Нелі Штепи за ч. 3 ст. 110, ч.1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. 20 вересня 2017 року ухвалою колегії суддів обвинуваченій був змнінений запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з утриманням в державній установі «Харківська установа виконання покарань (№ 27)» на запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. У судовому засіданні прокурори, в свою чергу, наполягали на продовженні арешту», — сказано в повідомленні.

У листопаді 2017 року стало відомо, що стосовно Вікторова, Бондаренка та Грінчук порушені кримінальні провадження. «На переконання суддів, відомості про скоєння ними злочину були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань співробітниками прокуратури, які не погоджувалися з прийнятим рішенням щодо зміни обвинуваченій запобіжного заходу», — зазначили у прес-службі.

За результатами перевірки встановлено, що дії співробітників прокуратури щодо внесення в ЄРДР відомостей про скоєння суддями кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (одержання хабара), ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) КК України «можна розцінити як реакцію прокурорів на постановлення ухвали про зміну запобіжного заходу обвинуваченій у кримінальному провадженні та спробу втручання у здійснення правосуддя і тиск на суддів для здійснення позапроцесуального контролю за розглядом справи та в подальшому отримати бажані результати».

«На час надання Генеральною прокуратурою відповіді на запит ВРП досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно суддів тривало шість місяців. За цей час повідомлення про підозру суддям вручене не було. Про будь-які слідчі дії, проведені за участю суддів у кримінальному провадженні, ВРП також невідомо, — сказано у повідомленні. — Проведення досудового розслідування стало підставою для заявлення самовідводу кількома колегіями суддів Ленінського районного суду Харкова під час розгляду кримінальної справи за обвинуваченням Штепи Нелі Ігорівни».

26 липня Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо щомісячного інформування про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні проти суддів.

Як повідомляв  кореспондент, 20 вересня 2017 року Ленінський районний суд змінив міру запобіжного заходу для екс-мера Слов’янська Нелі Штепи з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.

15 листопада 2017 року стало відомо, що головуючий у справі Штепи суддя Ленінського райсуду Харкова Віктор Вікторов 7 листопада пішов у декретну відпустку. Це вже четвертий головуючий у справі Штепи, який до завершення розгляду справи з різних причин припиняє розгляд. Після цього двоє суддів заявили самовідвід. Справу було передано до Апеляційного суду Харківської області для визначення підсудності.

6 березня 2018 року стало відомо, що справу Штепи передали до Орджонікідзевського райсуду Харкова.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X