Вища рада правосуддя просить Луценка пояснити провадження на харківського суддю

Вища рада правосуддя звернулася до генерального прокурора щодо надання інформації про розслідування кримінального провадження, в якому був допитаний харківський суддя Денис Нев’ядомський

Повідомили у прес-службі ВРП.

Член Вищої ради правосуддя Володимир Комков повідомив, що до ВРП 12 березня надійшло повідомлення судді Київського районного суду Харкова Дениса Нев’ядомського про втручання в його діяльність.

У повідомленні суддя зазначив, що 5 березня до нього прибув слідчий прокуратури Харківської області, щоб допитати як свідка у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу України (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови). Одночасно були допитані секретар судового засідання і помічник судді.

«Такі дії посадових осіб прокуратури суддя пов’язує з постановленою судом під його головуванням ухвалою від 1 березня 2018 року у справі, за якою обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням Андрія Лесика за ч. 2 ст. 110 КК України повернутий прокурору для виконання вимог статті 290 Кримінального процесуального кодексу України. Цією ухвалою було відмовлено у задоволенні клопотання прокурора про продовження строку тримання обвинуваченого під вартою і він був звільнений з-під варти негайно», — сказано в повідомленні.

На думку Нев’ядомського, вказані обставини свідчать про те, що відповідні дії посадових осіб прокуратури є втручанням у його діяльність як судді.

На запит члена ВРП заступник прокурора Харківської області повідомив, що у провадженні другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури перебуває інше кримінальне провадження –від 2 березня за ч. 1 ст. 375 КК України, у якому триває досудове розслідування, а тому за відсутності дозволу слідчого і прокурора на розголошення певних відомостей немає правових підстав. Водночас із зазначеного листа не вбачається, яким чином кримінальне провадження стосується Нев’ядомського, оскільки суддя був допитаний в іншому кримінальному провадженні.

Доповідач зауважив, що станом на час перевірки повідомлення судді також були відсутні дані про результати досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо нього, про відповідні процесуальні заходи або слідчі дії за його участю, про вручення судді повідомлення про підозру.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звернутись до генерального прокурора України.

Як повідомляв  кореспондент, у Харкові завели справу на суддю, який відпустив соратника Медведчука із СІЗО. Щодо судді Київського райсуду Харкова Нев’ядомського до Єдиного реєстру досудового розслідування внесені відомості за фактом завідомо неправосудного рішення.

Довідка …. Лесика підозрюють у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 110 КК України(посягання на територіальну цілісність та недоторканність України особою, яка є представником влади).

За попередніми даними досудового розслідування, що проводиться слідчими Служби безпеки України, будучи депутатом, вказана особа здійснювала заклики до зміни меж території держави.

1 березня Лесика звільнили із СІЗО.

Також раніше суд під головуванням судді Нев’ядомського також виправдав посадовця Харківської міськради, якого звинуватили в отриманні хабаря.

Лесик є членом організації «Український вибір» кума Путіна Віктора Медведчука. Відзначився антиукраїнською риторикою. Екс-депутат, зокрема, під час святкування 9 травня спровокував конфлікт на Меморіалі Слави у Харкові, витягнувши на очах у проукраїнської спільноти георгіївську стрічку.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X