Врятувати від смерті: Порошенка просять обміняти засудженого у Харкові шпигуна на українського моряка

Президента Петра Порошенка просять взяти під особистий контроль питання звільнення та повернення громадянина України, старшого помічника капітана Андрія Новiчкова, якому загрожує смертна кара, з Ісламської республіки Іран

Відповідну петицію на сайті президента зареєстрував Микола Олєсов.

Чоловік просить Порошенка розглянути питання щодо помилування громадянина Ірану, який був звинувачений в шпіонажі та засуджений у Харкові, що, на думку автора, дозволить провести обмін Новічкова.

Олєсов нагадав, що 17 січня 2017 року у Південно-Китайському морі на судні Arezoo, яке ходило під прапором Ірану, молодший рядовий матрос вистрибнув за борт. «Свідком цієї події став Андрій Олександрович Новiчков. Єдиний християнин, громадянин України на борту судна. Він одразу ж, як того вимагає Морський Кодекс, підняв тривогу і організував рятувальні роботи. Тіло матроса знайдено не було. Подія була розслідувана морською охороною Китаю. Прямих доказів та фактів вини Новічкова виявлено не було, а він діяв згідно з посадовою інструкцією. Судно продовжило рейс із заходом в один із портів Китаю», — сказано в петиції.

Після прибуття в Іран Новiчкова зняли з судна під приводом депортації в Україну, але відвезли до суду, де пред’явили звинувачення у вбивстві. «Справа Новiчкова ведеться перською мовою, якою він не володіє. Відповідно, про деталі та особливості справи він може лише здогадуватись, тому з матеріалами справи не має змоги ознайомитись, — сказано в петиції. — Не зважаючи на підтримку та допомогу з боку дипломатів Посольства України в ІРІ, український моряк досі перебуває під слідством та не має змоги покинути країну. З іншого боку, Іранська сторона неодноразово висловлювала побажання обміну Новічкова на громадянина Ірану, який був затриманий у Харкові та звинувачений у шпигунстві на користь Ірану».

Вирок Орджонікідзевського районного суду Харкова стосовно громадянина Ірану був оголошений 25 червня 2018 року. Того ж дня, за даними автора петиції, Новічков був повторно заарештований.

Для розгляду петиції президентом вона має набрати щонайменше 25 тис. підписів. До кінця збору залишилося 85 днів.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X