Відкриття музею та жалобний концерт: У Харкові вшанують пам’ять жертв Голодомору

У Харкові та області пройде низка заходів до 85-х роковин Голодомору 1932 — 1933 років.

Про це   повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації з посиланням на заступника голови ОДА Анатолія Бабічева.

За його словами, 24 листопада о 10:00 на Меморіальному комплексі пам’яті жертв Голодомору в Україні (Харківська кільцева дорога) відбудеться церемонія вшанування пам’яті жертв голодоморів.

«Після церемонії відбудеться відкриття Музею пам’яті жертв Голодомору, — розповів Бабічев. – У музеї зібрано близько 60 автентичних експонатів з усієї області. Експозиція підготовлена дуже фахово. Підібрана добірка документів, які будуть розміщені на стендах. Кожний бажаючий зможе ознайомитися та згадати страшні сторінки історії українського народу».

За словами заступника голови ОДА, зараз у регіоні проводять акцію збору книг, які присвячені подіям Голодомору. У музеї також буде розміщений стелаж, де будь-хто зможе залишити якесь видання або збірку чи ознайомитись з книгами, які представлені.

У рамках заходу 24 листопада відбудеться презентація «Національної книги пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Харківська область». «Це друга книга, яку видає Харківська область. 24 листопада книга буде передана до музею. У ній є списки загиблих, свідчення, документи. Дуже складна робота, яка проводилася не один рік», — відзначив Бабічев.

У День пам’яті жертв голодоморів на Харківщині відбудеться ще низка заходів.

Так, пам’ять загиблих вшанують 24 листопада о 15:00 біля Пам’ятного знаку – Хреста жертвам Голодомору 1932 – 1933 років у Молодіжному парку.

0 16:00 на майдані Свободи розпочнеться загальнонаціональна акція «Запали свічку».

У ХНАТОБі ім. Лисенко о 18:30 відбудеться великий жалобний концерт.

Також 23 листопада о 13:00 в кінотеатрі «Боммер» відкриється виставка, де будуть представлені документальні експозиції, розроблені Інститутом національної пам’яті.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X