Відмовився навіть Іран: Чому зоозахисники налаштовані проти чотирилапих «артистів» у цирку

Високі жирафи, величаві слони, могутні ведмеді та небезпечні леви. Для одних людей вони є незмінними атрибутами хорошого циркового видовища. Інші ж наголошують, що тваринам на арені цирку взагалі не місце.

На недопустимості використання тварин у циркових виставах нерідко наголошують зоозахисники. Особливо це стосується пересувних цирків, де звірям доводиться долати значні відстані та жити у вкрай тісних та непристосованих для довгого перебування клітках. Активісти, котрі виступають проти цирків із тваринами, розповідають про жахливі умови утримання, погане харчування та жорстокість з боку дресирувальників. Також вони нагадують, що глядачі, серед яких зазвичай є чимало дітей, також ризикують: дика тварина може напасти на присутніх, а жорстоке ставлення до чотирилапих «артистів» може погано відобразитися на дитячій психіці.

Час від часу трапляються інциденти, що змушують навіть далеких від зоозахисної діяльності людей говорити про проблематичність такої практики. Наприклад, минулого року в Білій Церкві ведмедиця прямо під час циркової вистави напала на глядачів: в якийсь момент дресирувальник послабив поводок і тварина змогла вибігти за межі нічим не загородженої сцени. Серед глядачів почалася паніка, проте обійшлося без постраждалих. Цирк продовжив гастролювати й далі.

У березні 2017 року в Прилуках левиця напала на свого дресирувальника, а потім втекла з цирку. Заховалося вона в городах приватного сектору. І оскільки в цирку не знайшлося транквілізатора для левиці, її вирішили просто застрелити. Того ж року в Рівному під час гастролей цирку «Кобзов» помер жираф. Як розповіли ветеринари, у тварини сталося зупинка серця. А місцеві зоозахиснки наголошували, що жираф утримувався в жахливих умовах.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X