В Харькове возложили цветы к памятнику ликвидаторам аварии на ЧАЭС

Как сообщает официальный сайт Харьковского областного совета 14 декабря состоялось  возложение цветов по случаю Дня памяти участников ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС.

Участие в мероприятии приняли заместители председателя Харьковского областного совета Валерия Мураева и Богдан Малеваный.

Отдать честь тем, кто спас человечество от техногенного бедствия, к памятнику жертвам Чернобыльской катастрофы пришли также заместитель председателя облгосадминистрации Михаил Черняк, городской голова Игорь Терехов, депутаты областного и городского советов, представители дипломатического корпуса, представители правоохранительных и силовых ведомств, учреждений и организаций региона, общественность, харьковчане.

Довідково:

Чорнобильська кат

астрофа — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення.

У 30-кілометрову зону навколо ЧАЕС стали прибувати фахівці, які відправлялися для проведення робіт на аварійному блоці і навколо нього, а також військові частини, як регулярні, так і складені з терміново зібраних резервістів. Їх всіх пізніше стали називати «ліквідаторами» (слід зазначити, що певна частина, досить велика, військових-призовників не змогла отримати цей статус через «втрату» документів про місце служби). Ліквідатори працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце приїжджали інші. Основна частина робіт була виконана в 1986—87 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 чоловік.

Загальна кількість ліквідаторів за всі роки приблизно 600 000 чоловік, у тому числі більш ніж 30 тисяч харків’ян.

На Харківщині 21 тис постраждалих від наслідків чорнобильської катастрофи.
11 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у тому числі понад 5 тисяч інвалідів.

Источник: http://www.oblrada.kharkov.ua/

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X