В Харькове установят тысячу узлов учета тепловой энергии

Економія тепла за зменшення викидів в атмосферу. У Харкові почали встановлювати прилади обліку тепла. Крім того, ведуться роботи з обладнання індивідуальних теплових пунктів. Всі ці заходи — результат співпраці комунальників з іноземними інвесторами

Григорівське шосе, п’ятдесят сім. У цьому будинку комунальники встановили вузол обліку теплової енергії. Він розрахований на один під’їзд.

Сергій Дудін менеджер проекту компанії-підрядника:

Раньше здесь была еще старая система, которая применялась еще в 80-е, 90-е, 60-е годы, что уже в современных условиях не позволяет обспечивать необходимый напор, давать людям необходимое качество теплового потока и температуры в наши жилые помещения. На данный момент все это изменено. И так же ранее мы не считали, у нас были отдельные узлы учета где-то там на ТЕЦ, на ТРС. Теперь каждый человек может понимать сколько он платит за Гкал.

Такі вузли обліку теплової енергії встановлять і в решті під’їздів цього дому. Роботи ведуться у рамках проекту, який фінансує Міжнародний банк реконструкції та розвитку. Він передбачає встановлення у місті тисячі вузлів обліку тепла. Крім того, вони ще й оснащені автоматикою погодного регулювання.

Юрій Олейник начальник центру контролю та обліку теплопостачання КП «ХТМ»:

Это значит, что подача теплоносителя будет регулироваться непосредственно в подьезде жилого дома или в жилом доме, смотря где и как предусмотрено, согласно наружной температуры воздуха. Если понижается — подается больше теплоноситель, если повышается — прикрывается, подается меньше теплоноситель для возможности экономии расхода тепла, и, как следствие, меньше оплаты и затрат жителям данного дома за услуги теплопотребления

Також у планах встановлення двохсот п’ятдесяти індивідуальних теплових пунктів, будівництво двох когенераційних станцій, тобто які вироблятимуть два види енергії — теплову та електричну. Крім того, проектом передбачена реконструкція майже шістдесяти котелень та тридцяти кілометрів мереж. Проект мають втілити за двадцять вісім місяців.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X