Гибель генерала Кульчицького: У Харкові суд звернувся до американського офісу YouTube

Харківський суд дозволив слідчому отримати доступ до документів, що містяться в американському офісі компанії YouTube LCC

Про це йдеться в ухвалі Київського райсуду Харкова від 21 червня.

Суд розглянув клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів. Правоохоронний орган цікавив доступ до документів, що знаходяться у розпорядженні у компанії YouTube LCC (США), а саме інформація щодо авторів чотирьох відеоматеріалів, розміщений під псевдонімами «news», «RADAR TV», «Иван Левин», «TomahawkVideo».

Слідчий на обґрунтування клопотання зазначив, що 29 травня 2014 року близько 12:30 поблизу Слов’янська біля гори Карачун невстановлені особи застосували ПЗРК і збили вертоліт «МІ-8МТ», внаслідок чого загинули 12 військовослужбовців.

Під час проведення досудового розслідування в мережі Інтернет виявлено відеозаписи факту застосування невстановленими особами терористичної організації «ДНР» переносного зенітно-ракетного комплексу, що призвело до збиття та знищення вертольоту. Іншими способами довести викладені обставини не видається за можливе, оскільки необхідні відомості зберігаються виключно у компанії YouTube LCC.

Представник компанії YouTubeLCC, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду клопотання слідчого, в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.

Вивчивши докази у справі суд ухвалив дозволити право тимчасового доступу до документів, зобов’язавши компанію YouTube LCC надати старшому слідчому в ОВС слідчого відділу Управління СБУ в Харківській області тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх належно завірених копій.

«Роз’яснити представнику компанії YouTube LCC, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів. Ухвала оскарженню не підлягає», — йдеться в тексті судового рішення.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X