Державна нетаємниця: СБУ склала матеріали на головного фіскала Харківщини

Харківські правоохоронці виявили низку фактів, що робили можливим витік секретної інформації з обласного управління ДФС

Про це йдеться в постанові Орджонікідзевського районного суду Харкова від 12 січня.

Суд розглянув матеріали від Управління Служби безпеки України в Харківській області по справі про адміністративне правопорушення за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП (невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці). Протокол був складений на начальника ГУ ДФС у Харківській області Миколу Рибакова.

Згідно матеріалів суду, комісія СБУ провела комплексну перевірку стану охорони державної таємниці в Головному управлінні ДФС у Харківській області. Рибакова з актом перевірки ознайомили 30 листопада 2017 року. Обставини, у зв’язку з якими Рибаков притягається до адміністративної відповідальності, були встановлені під час проведення перевірки ще 6 жовтня 2017 року.

«Під час перевірки встановлені порушення нормативно-правових актів в сфері забезпечення охорони державної таємниці, які допущені ОСОБА_1 (Рибаковим – ред.), як начальником Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області», — йдеться в рішенні суду.

Зокрема, були встановлені наступні факти: підключення неперевірених флеш-носіїв та інших електронних пристроїв до комп’ютерів, де міститься секретна інформація; зберігання у нережимному приміщені управління Фінансових розслідувань електронних файлів з грифом секретності «Таємно»; у режимному приміщені виявлено робочу папку №46, в якій зберігаються секретні документи та інші матеріальні носії секретної інформації з грифами секретності «Цілком таємно» та «Таємно», що не опечатана особистою номерною металевою печаткою.

«Не здійснюється контроль за забезпеченням охорони державної таємниці в Харківській, Київській, Центральній об’єднаній ДПІ ГУ ДФС у Харківській області та Харківській митниці ДФС…, черговому управління не здаються під охорону режимні приміщення», — йдеться в рішенні.

Усі ці факти порушення вимог чинного законодавства в сфері охорони державної таємниці створили загрозу витоку секретної інформації, зазначається в матеріалах справи.

Вивчивши матеріали справи суд постановив закрити провадження стосовно начальника обласної податкової через завершення строків притягнення до відповідальності.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X