«Експеримент» над незрячими: Чому мешканці гуртожитку у Харкові потерпають від жахливих умов

У Харкові незрячі люди скаржаться на аварійний стан будівлі, в якій змушені проживати, і на необхідність все лагодити самотужки.

В будинку по вулиці Коцюбинського, 13, що на Сосновій гірці, в 20 хвилинах пішки від головної площі міста, нині проживає 70 осіб. Це як самі люди з проблемами зору, так і їхні родини. За ідеєю, гуртожитком має опікуватися управління УТОС (Українське товариство сліпих). Саме воно свого часу отримало землю, яка є власністю міста, у безоплатне користування. Але у мешканців будинку за багато років накопичилося чимало претензій на умови проживання. Зокрема, значні нарікання викликає занедбаність самого гуртожитку, який з 1958 року не бачив капітального ремонту.

«На сьогоднішній день гуртожиток перебуває в напівзруйнованому стані, – розповів правозахисник Даніель Солодчик, зауваживши, що в будівлі разом з незрячими батьками живуть і малолітні діти шкільного та дошкільного віку. – На стінах чорна пліснява, людям в душі падають на голову шматки штукатурки. До цього часу ми намагалися достукатися до управління УТОС, на балансі якого перебуває цей гуртожиток. Але чуємо хіба що якісь відмовки, обіцянки».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X