Заворушення у мерії Харкова: Під підозру потрапили підлеглі Кернеса

Слідчі встановили осіб, які можуть бути причетними до погромів у Харківській мерії

Про це йдеться у ухвалі Червонозаводського районного суду від 5 липня.

До суду звернувся слідчий прокуратури із клопотанням про арешт майна фігурантів кримінального провадження за фактом створення на території Харкова «конвертаційного центру».

Відповідно до інформації УСБУ в Харківській області, організатором злочинної групи є керівник департаменту по взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільної оборони Харківської міської ради (зараз це Валентин Топчій) та директор комунального спеціалізованого підприємства «Харківміськліфт» (Олексій Топчій), які використовуючи службове становище координують діяльність «конвертаційного центру» з метою привласнення коштів Харківського міського бюджету.

За даними правоохоронців, посадовці вступили у змову із двома особами, які створили ТОВ «Охоронне агентство «Практик», а також низку інших фіктивних підприємств, які оформлені на підставних осіб. Реквізити фірм, на думку слідчих, використовуються для надання незаконних послуг з виведення коштів підприємств реального сектору економіки, незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

«Наявні дані свідчать про те, що ТОВ «Охоронне агентство «Практик» використовується з метою виведення коштів Харківського міського бюджету в тіньовий обіг. Зокрема, КП «Харківський метрополітен» виділено 20 млн грн з міського бюджету на забезпечення охорони понад 75 об’єктів. При цьому між ТОВ «Охоронне агентство «Практик» та КП «Харківський метрополітен» укладено договір на забезпечення охорони. Відповідно до отриманих даних, вказані послуги не виконали в повному обсязі та до виконання була залучена низка інших фіктивних підприємств, через які привласнені та виведені кошти комунального підприємства у розмірі понад 10 млн грн», — сказано в повідомленні.

Під час обшуків, які були проведені 27 червня у межах провадження були вилучені наркотики та боєприпаси, зокрема, штик-ніж, набої, рушниця, ніж, кайданки.

Крім того, під час розслідування до ЄРДР також були внесені відомості за фактом привласнення коштів КП «Муніципальна охорона», за фактом порушення громадського порядку під час сесії міськради 20 червня.

Слідчий суддя, вислухавши думки сторін, частково задовольнив клопотання про арешт майна.

Як повідомляв  кореспондент, 20 червня перед сесією Харківської міськради у приміщеннях мерії стався конфлікт між активістами та охороною будівлі. Мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що начальник Управління СБУ в Харківській області Андрій Носач стоїть за організацією цього конфлікту. Однак потім Кернес вибачився перед СБУ.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X