Зарплата 4 тисячі доларів за два тижні: Заступник Кернеса потрапив у поле зору правоохоронців і суду

Харківський суд закрив адміністративне провадження відносно заступника міського голови, підозрюваного у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення.

Про це йдеться в постанові Дзержинського райсуду Харкова від 18 січня, передає Depo.Харків.

Суд розглянув адміністративний корупційний матеріал за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю), що був складений на заступника Харківського міського голови – Директора департаменту економіки та комунального майна.

Згідно матеріалів справи, заступник мера, який перебуває на посаді з 2006 року, у передбачені законом 10 діб не повідомив про суттєві зміни в майновому стані Національне агентство з питань запобігання корупції. Зокрема, посадовець 30 серпня 2017 року отримав заробітну плату за 2 половину серпня 2017 року в розмірі 113,8 тис. грн.

«Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є Харківська міська рада, яка розташована за адресою: м. Харків, пл. Конституції, 7, оскільки обов’язок повідомляти про суттєві зміни в майновому стані виникає у ОСОБА_2, у зв’язку з тим, що останній є заступником міського голови — директором Департаменту економіки та комунального майна, тобто суб’єктом, на який поширюється дія Закону України Про запобігання корупції», — йдеться в тексті рішення.

Чиновник мерії в судовому засідання вину не визнав і просив закрити провадження у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Заступник мера зауважив, що дохід, стосовно якого він не направив повідомлення, «за своєю правовою природою є його заробітною платою за другу половину серпня 2017 року». Чиновник наголосив, що приховувати офіційно отриману ним заробітну плату, також не було ніякого сенсу.

«Про факт отримання ним доходу у вигляді заробітної плати за серпень 2017 року, він сам офіційно повідомив НАЗК шляхом подання щорічної електронної декларації, в якій задекларована сума доходу за 2017 рік (713030 грн), відповідає даним довідки від 12.12.2018р. № 361 (там проставлена сума 713029,69 грн.). При цьому, як вбачається із довідки, сума 713029,69 грн. включає до себе суму 113 849,13 грн, виплачених 30.08.2017р.», — йдеться в рішенні.

Також чоловік зазначив, що отримавши офіційно, за основним місцем роботи, цей дохід, він помилково вважав, що про цей факт не потрібно окремо складати повідомлення, а лише достатньо відобразити його у щорічній електронній декларації, як він згодом і зробив.

Вивчивши матеріали справи, суд постановив провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити у зв’язку із відсутністю в діях заступника мера Харкова події та складу адміністративного правопорушення.

Згідно електронної декларації за 2017 рік, заробітну плату в розмірі 713030 грн, який вказаний у судовому рішенні, отримав тільки один заступник Харківського міського голови – Михайло Фатєєв.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X