«Золотой газ» для населения. Тарифы могут поднять из-за введения арендной платы госгазопроводов

Цієї осені набуває чинності закон про ринок природного газу. Планується створити державне підприємство, якому за оренду газопроводів платитимуть приватні газові кампанії. У «Харківміськгазі» та «Харківгазі» говорять, що це може призвести до чергового зростання тарифів

Цієї осені набуває чинності закон про ринок природного газу. ПлануєтВартість газу для населення тільки з першого квітня зросла у сім разів. Проте у «Харківміськгазі» та «Харківгазі» припускають, це ще не кінець. З осені їх можуть зобов’язати платити за оренду державних газопроводів. Тоді тариф може вирости ще.

Юрій Маслюк перший заступник голови правління ПАТ «Харківгаз»

На сегодняшний день тарифами на транспортировку природного газа, как для Облгаза, так и для Горгаза не предусмотрена плата за эту аренду, а тариф, который нам утвержден на сегодняшний день покрывает порядка 60% наших затрат. Из-за этого возможно увеличение стоимости природного газа, так как необходимо будет увеличивать тариф на траспортировку газа для того, чтобы заплатить аренду/

Протягом останніх трьох років, -розповідає Юрій Маслюк, вони разом з «Харківміськгазом» вклали у ремонт державних газопроводів майже двісті мільйонів гривень. У тарифі, який на сьогодні діє, їхня частка три відсотки.

Антон Яворовський перший заступник голови правління ПАТ «Харківміськгаз»

В цене газа 7 гривен 19 копеек составляющая «Харьковгоргаза» три и один процента, как тариф был на поставку газа и на траспортировку. Все остальное это оплата НАК Нефтегазу, как за газ, как за товар, 19 % это налоги, то, что в цене газа заложено, 7% это оплата магистральным газопроводам.
Газовики стурбовані, що попереду опалювальний сезон. Як люди платитимуть, коли можливо ще зростуть тарифи, ніхто не знає. Крім того, невідомо як працюватиме система субсидій, адже соціальні норми споживання природного газу теж зменшені.

Антон Яворовський перший заступник голови правління ПАТ «Харківміськгаз»

Как этот механизм будет работать в отопительный сезон, мы еще, к сожалению, до конца не понимаем. Но что касается сумм начисления и платежей, то да, мы это реально ощутили в росте задолженности населения и скажем так, неприятием данных тарифов.

Вже зараз, -говорить Антон Яворовський, борги споживачів на Харкіщині за цей рік становлять близько чотирьохсот мільйонів гривень.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X