Кернеса просять поставити пам’ятник видатному харків’янину, який розшифрував писемність майя

Харків’янин звернувся до міськради з проханням увічнити пам’ять про визначного вченого, який розшифрував мову майя

Як передає Depo.Харків, про цей йдеться в електронній петиції Максима Безрука, що зареєстрована на сайті Харківської міської ради.

Безрук наголошує, що уродженець Харківщини Юрій Кнорозов був визначним істориком та етнографом, який «став засновником вітчизняної школи майяністики та першим у світі розшифрував писемність майя».

«Його досягнення в дослідженні Мезоамерики були міжнародно визнані: він був удостоєний мексиканського ордена Ацтекського орла та Великої золотої медалі президента Гватемали, нещодавно в 2018 році в мексиканському місті Мерида був відкритий пам’ятник Кнорозову. Тим часом визначний харків’янин, що починав своє навчання на історика в Харківському державному університеті ім. А. М. Горького, лишається на малій батьківщині зовсім забутий», — зауважив автор петиції.

«У Харкові повно пам’ятників особам, що не мають до міста безпосереднього стосунку, деякі локальні визначні особи мають по кілька. На такому тлі відсутність пам’ятника Кнорозову видається вкрай несправедливою. Просимо міську владу виправити цю хибу та створити пам’ятник Юрію Валентиновичу Кнорозову та його любій кішці, подібний до мексиканського», — підкреслив Безрук.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X