Кернес офіційно став фігурантом провадження ГПУ щодо «кооперативної схеми» в Харкові

Харківський суд дав слідчому Генпрокуратури санкцію на тимчасовий доступ до документів у справі про «кооперативну схему» міської ради

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду міста Києва від 4 серпня.

Суд розглянув клопотання слідчого Генпрокуратури про тимчасовий доступ до звітів за всіма формами державної статистичної та фінансової звітності, поданих у паперовому та електронному вигляді обслуговуючим кооперативом «Житлово-будівельний кооператив «Житлобуд-1» та споживчим товариством «Житлово-будівельний кооператив «Авантаж» за період з 2004 року по теперішній час, які знаходяться у володінні Головного управління статистики у Харківській області.

Обґрунтовуючи вказане клопотання, слідчий вказав, що Генпрокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні від 8 листопада 2014 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255, ч. 2ст. 364 КК України.

«Встановлено, що у 2008 році ОСОБА_4 (Михайло Добкін – ред.), обіймаючи посаду Харківського міського голови, разом із ОСОБА_5 (Геннадій Кернес – ред.), який обіймав посаду секретаря Харківської міської ради, ОСОБА_6 (Тетяна Овіннікова – ред.), яка обіймала посаду заступника міського голови — директора Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради, ОСОБА_7, який обіймав посаду заступника директора Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин — начальника управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради, ОСОБА_8, який обіймав посаду заступника директора Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин — начальника управління земельних відносин Харківської міської ради, та іншими не встановленими на теперішній час особами як посадові особи органу місцевого самоврядування, уповноважені розглядати питання, пов’язані із контролем за дотриманням земельного законодавства, підготовкою висновків щодо доцільності та обґрунтованості вилучення земельних ділянок із власності територіальної громади тощо, вступили у попередню змову та, діючи всупереч інтересам служби, використовували своє службове становище, а саме незаконно відчужували із власності територіальної громади м. Харкова земельні ділянки на користь третіх осіб», — йдеться в ухвалі.

На думку слідства, Кернес безпідставно забезпечував включення підготовлених Овінніковою проектів рішень до раніше сформованих та затверджених міським головою проектів порядків денних сесії Харківської міської ради без розгляду їх на постійних комісіях Харківської міської ради.

У свою чергу Овіннікова забезпечувала позитивний розгляд підлеглими працівниками очолюваного нею Департаменту заяв голови кооперативу про надання земельних ділянок у власність; підготовку проектів рішень про надання кооперативу земельних ділянок у власність; будучи доповідачем на сесіях Харківської міської ради, створювала у депутатів Харківської міської ради уявлення щодо законності дій, очолюваного нею Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин.

Встановлено, що рішеннями 26 сесії 5 скликання Харківської міської ради № 274/08 та № 283/08 від 23 жовтня 2008 року та рішенням 29 сесії 5 скликання Харківської міської ради № 350/08 від 24 грудня 2008 року обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Житлобуд-1» та споживчому товариству «Житлово-будівельний кооператив «Аванатаж» у порушення закону передано у власність земельні ділянки загальною площею 77,7832 га.

Таким чином, тодішній мер Харкова Добкін, діючи за попередньою змовою групою осіб, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, сприяв зазначеним особам заволодіти земельними ділянками на території Харкова загальною площею 77,7832 га, чим спричинив збитки територіальній громаді Харкова на загальну суму 226,97 млн грн.

Суд задовольнив клопотання слідчого та зобов’язав відповідні органи надати тимчасовий доступ до необхідних документів.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові 15 вересня 2016 року правоохоронці провели обшуки у приміщенні міської ради та готелю «Національ», де мешкає Кернес. За словами генпрокурора Юрія Луценка, обшуки відбувалися у зв’язку з кримінальною справою відносно організації схеми з розкрадання 654 га землі Харкова на суму 4 млрд грн.

Головним слідчим управлінням ГПУ проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні від 8 листопада 2014 року за фактами вчинення службовими особами Харківської міської ради кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364 КК України.

Встановлено, що службові особи Харківської міської ради всупереч вимогам чинного законодавства, шляхом створення впродовж 2008-2014 років понад 90 обслуговуючих кооперативів, засновниками та учасниками яких були особи з їх близького оточення, сприяли їм у виготовленні відповідних правовстановлюючих документів та незаконно привласнили належні територіальній громаді м. Харкова земельні ділянки загальною площею понад 650 га вартістю більше 4,05 млрд грн, які обернули на свою та інших осіб користь.

За результатами розгляду апеляційної скарги, апеляційним судом Києва задоволено клопотання слідчого Головного слідчого управління ГПУ та застосовано стосовно Овіннікової запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначено заставу в розмірі 30 млн грн.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X