Кернес пояснив, чому АТОвцям не варто сподіватися на земельні ділянки у Харкові

За словами Геннадія Кернеса, законодавство України не передбачає окремого порядку надання земельних ділянок учасникам АТО, родинам загиблих, пораненим бійцям, добровольцям

Про це йдеться у відповіді мера Харкова Геннадія Кернеса на петицію з проханням виділити землю учасникам АТО/ООС в межах міста.

Автор петиції Віктор Волчелюк зазначав, що безпосередньо у Харкові офіційно зареєстровані близько 7 тисяч учасників АТО. «До теперішнього часу, за сприянням Харківської обласної адміністрації та Головного управління Держгеокадастру у Харківській області учасникам АТО виділено близько 7 тисяч ділянок для ведення фермерського господарства, близько 5 тисяч ділянок під садівництво. Однак виділення земельних ділянок під забудову у межах міста майже не відбувалось. У той же час виділення ділянок під забудову учасникам бойових дій — учасникам АТО, вже розпочалося та триває в найбільших містах України: Києві, Дніпру, Одесі, Львові та інших містах», — йшлося в петиції.

Волчелюк від імені ГО «Спілка ветеранів АТО» вимагав розпочати виділення земельних ділянок учасникам бойових дій на Донбасі під забудову у межах Харкова.

У свою чергу мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що «законодавство України у сфері земельних відносин не передбачає окремого порядку надання земельних ділянок таким категоріям, як учасники бойових дій – учасники АТО, сім’ї загиблих, поранені бійці, добровольці та іншим пільговим категоріям громадян».

«Поряд з військовослужбовцями, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва мають інші категорії населення, серед яких учасники бойових дій у Другій Світовій війні, учасники бойових дій в ДРА та інших військових конфліктах, діти війни, сім’ї загиблих та ветерани військової служби», — йдеться у відповіді Кернеса.

Він додав, що позачергове право на отримання земельної ділянки також мають громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Кернес також нагадав, що порядок обліку громадян, які бажають одержати у власність земельні ділянки у Харкові, визначений виконавчим комітетом. При цьому мерія керується ст. 118 Земельного кодексу України, якою встановлений загальний порядок надання громадянам України земельних ділянок.

Мер додав, що у період з вересня 2015 року до цього часу міська рада ухвалила рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд 75 учасникам бойових дій. Ще одне звернення планується для розгляду на сесії у жовтні.

Також були ухвалені рішення про передачу у приватну власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд 44 учасникам бойових дій. Ще два звернення плануються для розгляду у жовтні.

Крім того, міськрада надала два дозволи на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок житлово-будівельним кооперативам для будівництва багатоквартирних житлових будинків та одне рішення гаражно-будівельному кооперативу, створеному учасниками антитерористичної операції, для будівництва багатоповерхових гаражів.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X