Керівник «центру», де у Харкові тримали невільників, залишився на свободі

Чоловік змушував залежних людей приймати «призначені» ним ліки та займатися фізичною працею

Про це йдеться у вироку Фрунзенського райсуду Харкова. Обвинувачений – уродженець Луганська, має на утриманні неповнолітню дитину.

За даними суду, з 2013 року чоловік, не будучи офіційно працевлаштованим у організації «Благодійний фонд «Крок в нове життя», яка винаймала житлову будівлю в Немишлянському районі міста, обладнав її для утримання там залежних осіб. Він разом з невстановленими під час досудового розслідування спільниками вводив в оману як залежних, так і їхніх родичів та під приводом надання допомоги доставляв та утримував жертв у будівлі, отримуючи за це гроші. У потерпілих відбирали речі, гроші, документи, мобільні телефони.

Зокрема встановлено, що у грудні 2017 року – лютому 2018 року до будинку були доставлені вісім осіб. Останні примусово приймали ліки, займалися фізичною працею, однак реальної допомоги для позбавлення від залежності не отримували.

Під час досудового розслідування між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості.

Суд також встановив, що чоловік є членом організації «Харківський центр волонтерів», де отримував подяки за активну участь у її діяльності.

Суд угоду про визнання винуватості ухвалив та визнав його винним у скоєнні злочинів за ч. 2 ст. 146 та ч. 3 ст. 357 Кримінального кодексу України.

Чоловікові призначене покарання у вигляді трьох років обмеження волі з іспитовим терміном у один рік та шість місяців.

 

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X