Клімкін пояснив, чому Україна не може вигнати усіх російських дипломатів

Якщо Україна закриє дипломатичні представництва Росії, то Росія закриє консульства України

Він зазначив, що зараз Україна повністю контролює діяльність російських дипломатів на своїй території. «Я вважаю, що російські дипломати, вони тут займаються в основному діяльністю, яка притаманна спецслужбам. Саме тому нещодавно ми і вислали 13 начебто дипломатів. Слава Богу, що ми зараз контролюємо їх діяльність», — сказав він.

При цьому Клімкін зауважив, що, якщо Україна «прибере» російські консульства, то Росія у свою чергу закриє консульства України, а це унеможливить надання допомоги громадянам України, які перебувають на території держави-агресора. «У нас немає дипломатичних відносин із Росією за змістом, у нас немає послів, у нас дипломати не займаються політичною чи іншою діяльністю, наші дипломати просто допомагають українцям, у тому числі політичним в’язням, — сказав міністр. — А якщо ми приберемо тут ці консульства, то Росія закриє наші консульства там. Можна про це говорити, але це буде означати, що фактично ми не будемо мати доступу до допомоги нашим громадянам».

Він додав, що зараз російськи дипломати не мають змоги проводити ту «злочинну діяльність», яку проводили в Україні до 2014 року.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X