Комунальникам Кернеса дозволили обкладати порожні квартири подвійним «сміттєвим» тарифом

Господарський суд Харківської області дозволив комунальному підприємству «Комплекс з вивозу побутових відходів» обкладати порожні квартири подвійним тарифом на вивезення сміття

Повідомили у «Харківському антикорупційному центрі» з посиланням на рішення суду від 14 травня.

Активісти нагадали, що з вересня-жовтня 2016 року власники квартир, в яких ніхто не проживає, почали звертатися до правозахисних організацій міста, отримавши подвійні рахунки за вивезення сміття. Згідно наказу КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» №302 від 28 вересня 2016 року, власники всіх порожніх приміщень в Харкові, за якими відсутні зареєстровані споживачі, мають платити подвійний тариф (за двох мешканців) за послугу з вивозу побутових відходів.

На думку Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, це є суттєвим порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, через що на підприємство був накладений штраф в розмірі 68 тис. грн.

У свою чергу на підприємстві це нововведення пояснили тим, що подвійне нарахування робиться по «нульовим» квартирам з 1 вересня 2016 року виключно з міркувань справедливості — на підставі численних звернень мешканців, які оплачують вивіз твердих побутових відходів, тоді як господарям сусідніх квартир, які здають житлоплощу в оренду, послуга нічого не коштує, оскільки офіційно там ніхто не зареєстрований.

КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» оскаржило рішення АМКУ в суді.

Суд вирішив, що в спірному наказі КП не йдеться про зміну тарифу, адже норма та вартість вивезення побутових відходів на одного мешканця залишається незмінною. Також суд врахував, що в наказі прописана можливість проведення перерахунків вартості послуг з вивезення побутових відходів.

У зв’язку з цим суд прийшов до висновку, що спірний наказ є економічно обґрунтованим та задовольнив позов КП до АМКУ. Харківське обласне територіальне відділення АМКУ у свою чергу подало апеляційну скаргу.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X