Комунальники Кернеса крали 30% грошей на закупівлях, — слідчий

У Харкові суд дав дозвіл на доступ до документації комунального підприємства «Харківводоканал»

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова від 16 червня.

Суд розглянув клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів КП «Харківводоканал».

Правоохоронці, зокрема, просили доступ до угод «Харківводоканалу» та «Харківобленерго» за 2015 рік, двом договорам про відступлення права вимоги за поставлену електричну енергію на загальну суму 26,6 млн грн між комунальниками, «Харківобленерго» та «Львівобленерго», двом аналогічним договорам із «Прикарпаттяобленерго» на загальну суму майже 5,6 млн грн, документів, що підтверджують факт знаходження на балансі «Харківводоканалу» 30 артезіанських свердловин та низки інших документів.

На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що зараз триває слідство за ч. 2 ст. 364 КК України за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами КП «Харківводоканал» за період з 1 листопада 2013 року по 31 грудня 2014 року.

За відомостями слідства, під час досудового розслідування встановлено, що посадовці «Харківводоканалу» спільно з працівниками ТОВ «Телеком-комплекс» привласнили бюджетні кошти комунального підприємства у великих розмірах, шляхом переведення коштів за виконання договорів, які, фактично, не виконувалися. У подальшому зазначені кошти переведені на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та привласнені.

Крім цього, встановлено, що на балансі «Харківводоканалу» знаходиться 30 артезіанських свердловин, з яких станом на теперішній час експлуатується 11 свердловин. При цьому видобування води відбувалося без наявності спеціального дозволу на користування надрами, внаслідок чого державі завдані збитки від безоплатного використання водних ресурсів.

Також встановлено, що в січні 2017 року «Харківводоканал» закупив цемент, цеглу та папір за цінами, що на 30% перевищують ринкові.

Слідчий також зазначає, що угоди про відступлення права вимоги за поставлену електричну енергію були укладені з метою виведення та подальшого заволодіння коштами комунального підприємства.

Суд ухвалив задовольнити частково клопотання слідчого та надати йому доступ до вказаних документів та речей КП «Харківводоканал».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X