Комітет Ради узгодив перейменування сіл на Харківщині, названих на честь більшовиків

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради підтримав перейменування сіл Рябухине і Мелихівка Нововодолазького району Харківської області

Повідомили в прес-службі Українського інституту національної пам’яті.

У прес-службі підкреслили, що назви цих сіл Рябухине і Мелихівка підпадають під дію закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Село Рябухине пропонують перейменувати на Гуляй Поле, а Мелихівку — на Миколаївку.

«Після встановлення радянської влади на Харківщині село Гуляй Поле було перейменовано на Рябухине ‒ на честь першого голови створеної більшовиками сільської ради Рябухи О. С., який «загинув від рук куркулів» під час продрозкладки. Продрозкладка, запроваджена у квітні 1919 року наказом Раднаркому, — це примусова конфіскація у селянства «надлишків» продовольства, яка стала головною причиною масового штучного голоду в Україні 1921–1923 років», — розповіли в інституті.

«У серпні 1920 року село Ленівка було перейменовано на Мелихівку ‒ на честь більшовика Мелехова М. С., командира «загону по боротьбі з куркульським бандитизмом», який загинув під час продрозкладки», — додали у прес-службі.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X