Кордон із Росією «всипаний» приватними земельними ділянками, — генерал-майор Бідило

На сході України для повного повернення контролю над прикордонною землею потрібні десятки мільйонів гривень

Генерал-майор Сергій Бідило від жовтня 2015 року обіймає посаду начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України (Донецька, Луганська, Харківська та Сумська області). На самому початку російської агресії під його керівництвом взято під контроль ділянку Херсонської області, яка була тимчасово окупована військами РФ. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

На цей час Бідило керує підрозділами ДПСУ на без перебільшення найнебезпечній ділянці державної межі. Саме на кордоні з країною-агресором концентрується і військова, і контрабандна, і емігрантська напруга. Однак чи не найбільшою проблемою залишається те, що 50-метрова зона вздовж межі – майже вся у приватних руках. Які обсяги «приватного кордону» на сході та як вирішується ситуація з поверненням колись безрозсудно розданих земель, керівник Східного управління розповів в інтерв’ю

Сергію Вікторовичу, відомо, що остаточно облаштувати кордон заважає те, що землі на держмежі роздані, в тому числі, у приватні руки. Великого розголосу дістала, зокрема, історія в Закарпатті. Чи є такі ж проблеми на ділянці Східного регіонального управління?

– Загальна кількість земельних ділянок, розташованих в 50-метровій смузі вздовж лінії державного корону, складає понад 3,8 тисяч одиниць. Площа — майже 5,4 тис. га. Вся вона перебуває у приватній або іншій формі власності.

По Луганській області це понад 1550 ділянок загальною площею близько 2000 га; по Харківській — понад 1000 ділянок, площею близько 1255 га; Сумська область – близько 1280 ділянок загальною площею майже 2140 га.

Чи є можливість повернути цю землю якомога швидше?

– Основна проблема, що виникає під час виконання інженерного облаштування державного кордону, — це передача приватних земель у власність Держприкордонслужби України. Для переоформлення необхідно виділення коштів, адже, за інформацією Держгеокадастру та Дерземкадастру, оформлення двох комплектів документів для громадян в Харківський області в середньому коштує до 7 тис. грн (для земель, на які оформлені сертифікати власності, – до 9 тис. грн), для Сумської області – до 8,5 тис. грн. Загалом для відшкодування коштів власникам на переоформлення земель приватної власності потрібно 26,18 млн грн.

За попередніми підрахунками, загальна сума для переоформлення землі (приватних ділянок та тих, на які оформлені сертифікати) може скласти – до 3,5 — 4 млн грн для кожного прикордонного загону.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X