Кіно живе в Харкові: Як місто стало головним кіномайданчиком сходу України

У Харкові відбувся Другий міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs, присвячений документалістиці та проблемам українського Сходу.

На різних локаціях міста проходили покази документального кіно, знятого як українськими, так й іноземними режисерами. Цього року організатори вирішили дещо розширити межі фестивалю та додали художні стрічки. Разом із тим, більшість фільмів все-таки об’єднані єдиною тематикою. У першу чергу, вони розповідають про Східну Україну, її культуру, суспільне життя та актуальні проблеми. Зокрема, окремий пласт матеріалу присвячений людям, які були змушені жити на близьких до війни територіях.

«Для нас, кінематографістів, дуже важливо, коли наші фільми дивляться, – розповіла директорка Kharkiv MeetDocs EUFF Євгенія Крігсхайм. – Ми не просто зустрічаємося на фестивалі, а й розвиваємо себе як професіонали. Важливо також те, щоб наша аудиторія ходила на українські фільми. Я рада, що Харків став тим майданчиком східного регіону, де кінематографісти можуть зустрічатися, створювати проекти та обговорювати їх, навчатися чомусь новому. Ми можемо подивитися на віхи не тільки українського, а й міжнародного кіно».

У Харкові пройшли покази робіт кращих українських документалістів, а також іноземних гостей фестивалю. Загалом програма фестивалю включала 21 повнометражний фільм, у тому числі картини-учасниці міжнародних кінофестивалів та лауреати престижних премій.

«Документальний фільм, ігровий – неважливо, яка форма. Важливо, яка мова, – зазначила Крігсхайм. – А вона дуже тонка та живописна. Ми можемо говорити на гострі соціальні теми, які хвилюють наш східний регіон в даний час».

Зокрема, у ці дні глядачі побачили кіно не тільки з України, а й Німеччини, Ізраїлю, США, Польщі, Великобританії. Питання, які підняли учасники кінофестивалю, актуальні по всьому світу – це війна, порушення прав людини, екологія, соціальні проблеми та стосунки між людьми.

«Дуже приємно, що другий фестиваль має дуже потужну концепцію, дуже ємну ідею, – розповіла деканка факультету кіно Харківської академії культури Зоя Алфьорова. – І це, на мій погляд, є найкращим показником того, що наші європейські друзі не марнують гроші задарма. І вони є нашими товаришами і колегами, які допомагають на нас подивитися очима європейців. А ми маємо нагоду подивитися на наше суспільне життя та проблеми».

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X