Лозанна скасувала «вишиванкову» дискваліфікацію харківського гросмейстера

Міжнародний спортивний суд в Лозанні виніс рішення у справі відомого українського гросмейстера з шашок, харків’янина Юрія Анікєєва

Анікєєв відстоював свою правоту в боротьбі з Міжнародною федерацією шашок (IDF), правління якої розташоване в Санкт-Петербурзі,  з посиланням на «УНІАН«.

Екс-чемпіон світу з шашок-64, а також переможець першості планети з швидких шашок харків’янин Анікєєв у 2016 році був дискваліфікований за політичними мотивами, без пояснення конкретних причин.

Як вважає сам спортсмен, він постраждав за полеміку в пресі, де розмірковував про шляхи розвитку шашок-64.

Крім того, несхвалення Міжнародною федерацією шашок, керівництво якої практично повністю складається з росіян, викликали часті появи Анікєєва на змаганнях в українській вишиванці.

У понеділок, 2 липня, Міжнародний спортивний суд Лозанни виніс вердикт, згідно з яким всі претензії IDF до українського спортсмена вважаються недійсними, а трирічна дискваліфікація з 16 грудня 2016 року по 15 грудня 2019 року повністю анульована.

Міжнародна федерація шашок також зобов’язана виплатити Аникееву 5 тисяч швейцарських франків у якості компенсації.

Крім того, IDF понесе витрати за хід судового процесу в CAS. Як зазначається в рішенні CAS, вердикт суду остаточний і оскарженню не підлягає.

Як додав адвокат спортсмена Антон Сотир, Міжнародна федерація шашок зобов’язана передивитись своє рішення, а санкції мають бути скасовані. «На будь-яке нове рішення IDF піде наша нова апеляція. Загалом, український спорт можна привітати! Рішення Спортивного суду в Лозанні — дуже важливе для міжнародних шашок і взагалі спорту в Україні», — зазначив юрист.

Довідка …. Юрій Анікєєв народився у Куп’янську Харківської області, мешкає у Харкові. Чемпіон світу (2004), срібний (2008) і бронзовий призер (2002) з шашок-64 (бразильська версія), бронзовий (2002) й срібний (2004) призер чемпіонату світу з шашок-64 (бразильська версія) у бліц. Чемпіон світу (2016) у швидкій грі (рапід) з міжнародних шашок в особистому і командному заліках.

Чемпіон Європи (2005) й бронзовий призер (2008) у бліці з міжнародних шашок. Багаторазовий чемпіон України з шашок-100 (2003, 2004, 2007, 2008). Багаторазовий чемпіон світу та Європи серед молоді з багатьох видів шашок.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X