Луценко отримав скаргу на своїх підлеглих із Харкова

Харківський суддя заявив про відкриття щодо нього кримінального провадження до завершення розгляду справи

Про це йдеться в розміщеному на сайті Вищої ради правосуддя повідомленні про втручання.

Суддя зазначав, що його переведено з Житомирської області, у харківському суді він призначений слідчим суддею до 28 червня 2018 року. Гребенюк повідомив, що в його провадження за електронним розподілом потрапило клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей і документів у рамках розслідування кримінального провадження про ухилення від сплати податків.

Під час розгляду цього клопотання прокурор заявив Гребенюку відвід, посилаючись на те, що суддя нібито безпідставно вже відхиляв клопотання про доступ до речей і документів.

Суддя зазначив, що прокурор не довів ризиків, необхідних для надання йому доступу до речей і документів в рамках розслідування провадження, а також вказав на низку інших порушень.

«Обґрунтовуючи підставу відводу, прокурор посилався на відмови слідчим суддею Гребенюком В.В. в задоволенні клопотань слідчих прокуратури Харківської області, не будучи сам учасником відповідних судових засідань. Крім цього прокурор, на відміну інших прокурорів та слідчих, не звертався до слідчого судді після усунення недоліків клопотань, — йдеться у повідомленні. – Також під час оголошення заяви про відвід мені стало відомо про наявність кримінального провадження щодо мене».

Суддя зазначив, що кримінальне провадження відкрито за фактом постановлення з корисливих мотивів завідомо неправосудних рішень. Гребенюк наголосив, що заяви про відкриття провадження проти судді до завершення розгляду справи мають ознаки тиску на суддю.

Гребенюк звернувся до генпрокурора Юрія Луценка та голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка з проханням відповідно до закону відреагувати на повідомлення про втручання у діяльність судді.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X