Мрії, які обірвалися: Хто вони – харківські Герої Небесної Сотні

Під час розстрілу євромайданівців у Києві 20 лютого 2014 року загинули троє харків’ян.  Згадує, ким були полеглі Герої

Режим стріляє в потилиці й спини,
Убивають людей мисливські гвинтівки
А все, що ми можем – палити шини.
Україна бере початок з бруківки.

(Андрій Любка)

20 лютого – один із найтрагічніших днів в історії сучасної України. Чотири роки тому в цей день у Києві снайпери розстріляли майже півсотні активістів Євромайдану, яких згодом назвуть Небесною Сотнею. Серед загиблих — троє мешканців Харкова.

У День Героїв Небесної Сотні Depo.Харків згадав, ким були ті, хто віддав за Україну найдорожче – своє життя.

Лицар Майдану

Владислав Зубенко був наймолодшим серед харків’ян, які полягли на Інститутській. Хлопець народився 22 квітня 1991 року. Він навчався в Українському державному університеті залізничного транспорту та працював на залізниці. Зубенко, як справжній лицар, захоплювався історичною реконструкцією, неодноразово брав участь у турнірах.Друзі про нього казали – щирий і небайдужий.

Ще до Майдану Зубенко вів активну громадську та волонтерську діяльність. Брав участь у акціях на підтримку родини футбольного фаната Павличенка, вшануванні пам’яті героїв Крут. Із початком Революції Гідності Влад пішов на харківський Євромайдан. До Києва хлопець поїхав 18 лютого, коли ситуація там значно загострилася. На сторінці в соціальній мережі хлопець залишив повідомлення, що на Майдан поїхав, «тому що це мій вибір». Із собою взяв лицарські обладунки. Після приїзду одразу записався до Самооборони. Тут він укріплював барикади, а потім допомагав виносити поранених.

У хлопця не було ніякого серйозного захисту, навіть щит був дерев’яний. Зубенко отримав кулю на Інститутській, закриваючи ноші з пораненим, якого медики виносили сходами до готелю «Україна». Стрілок поцілив у живіт з АК-47. Куля пройшла навиліт, пошкодивши внутрішні органи і хребет. Вісім днів лікарі боролися за життя хлопця, зробили кілька операцій і вже планували відправити його на лікування за кордон, але почали відмовляти легені. 28 лютого серце Владислава Зубенка зупинилося. Поховали героя у рідному Харкові.

21 листопада 2014 року йому посмертно присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Українська православна церква Київського патріархату посмертно нагородила Зубенка медаллю «За жертовність і любов до України». На честь хлопця в Харкові названо вулицю, в Українському державному університеті залізничного транспорту в Харкові є пам’ятна дошка Владиславу, його ім’я носить лабораторія інформаційних систем та технологій УкрДУЗТу. 1 квітня 2017 року пасажирському поїзду №115/116 Харків — Чернівці присвоїли ім’я Владислава Зубенка. Також куточок героя Небесної Сотні є й на вокзалі «Харків-Левада».герои небеснои сотни

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X