Міноборони відсудило у фірми з Харківщини понад 1 млн грн за зірваний контракт

Господарський суд Харківської області стягнув на користь Міністерства оборони України понад 1 млн грн

Повідомили у прес-службі суду.

За даними прес-служби, Господарський суд Харківської області розглянув позов Міністерства оборони до товариства з обмеженою відповідальністю, зареєстрованого в Чугуєві, про стягнення пені за порушення умов укладеного договору.

«У травні 2017 року на підставі аукціону держзакупівель чугуївське підприємство було визнано переможцем і уклало договір з Міністерством оборони на поставку палива для газотурбінних двигунів загальною вартістю понад 59 млн грн, — сказано в повідомленні. — Умовами договору передбачено, що за порушення термінів поставки продукції потрібно сплатити замовнику пеню в розмірі 0,1% від вартості продукції, з якої допущено протермінування виконання за кожний день, а за протермінування понад 30 днів додатково стягується штраф у розмірі 7% вказаної вартості. Міністерством оборони була нарахована пеня в загальній сумі понад 1,2 млн грн за допущення протермінування і відсутність поставки пального».

Підприємством не змогло довести відсутність своєї вини, а навпаки ТОВ достовірно знало термін поставки товару і усвідомлювало власні можливості щодо забезпечення і реалізації умов договору. Також відсутні обставини, які ускладнювали або унеможливлювали виконання умов договору. Відповідно до ч. 2 ст. 217 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов’язання.

Перевіривши матеріали справи, суд вирішив задовольнити позов Міністерста оборони України.

Як повідомлялось  у Харкові внаслідок дорожньо-транспортної пригоди за участі громадського транспорту постраждали троє людей.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X