Міністр Януковича зірвав контракт між Харківським бюро та Міноборони Іраку на $560 млн, — ГПУ

Екс-міністр оборони Дмитро Саламатін умисно сприяв зриву контракту між казенним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», ДП «Антонов», ДП «СЗТФ «Прогрес» та Міноборони Республіки Ірак.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

За його даними, Департамент міжнародно-правового співробітництва ГПУ оголосив підозру колишньому міністру оборони України Дмитру Саламатіну про участь у складі злочинної організації Віктора Януковича, заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем та скоєння державної зради в інтересах Росії, підрив обороноздатності, державної та економічної безпеки України шляхом вчинення умисних дій, спрямованих на витіснення України зі світових ринків зброї на користь Росії.

«Тільки умисні дії Саламатіна по зриву контракту між казенним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», державним підприємством «Антонов» та державним підприємством «СЗТФ «Прогрес» та Міноборони Республіки Ірак на постачання, ремонт, обслуговування військової техніки призвело до збитків України на 560 млн доларів», — сказано в повідомленні.

У прес-службі ГПУ додали, що підозру у скоєнні злочинів за ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191; ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст.111 КК України Саламатіну оголосили 14 січня.

«Вказані дії призвели до суттєвого погіршення стосунків між Україною і Республікою Ірак, що привело до дострокового припинення контрактів, дало можливість Росії посилити свої переговорні позиції на цьому ринку як конкурента України. Як наслідок, з часу зриву Іракських контрактів Україна не уклала жодного аналогічного широкомасштабного контракту у військовій сфері», — додали у ГПУ.

Як повідомляв Depo.Харків, у Військовому інституті танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбувся випуск слухачів курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X