Міськрада Кернеса у 2018 році не використовувала «кооперативної схеми» розкрадання землі, — прокуратура

Харківські суди вже задовольнили позови про повернення землі на 880 млн грн

Про це в коментарі кореспондентові Depo.Харків сказав начальник управління прокуратури Харківської області Олександр Бондаренко.

«Така схема існувала. Протягом 2018 року жодного рішення Харківської міської ради про виділення безкоштовно земель територіальної громади не відбувалося. Тобто ті заходи, які вживалися прокуратурою Харківської області, Генеральною прокуратурою, вони дали певні результати. Безумовно, у деяких позовах нам було відмовлено у зв’язку зі строками які сплинула, однак є такі позови, що задовольнялися та реально виконувалися», — сказав Бондаренко.

За його словами, протягом трьох останніх років і до 25 вересня 2018 року було внесено 167 позовів. У 2018 році позови за «кооперативною схемою» не заявлялися. «Задоволено було 21 позов, відмовлено – у 99. Задоволено рішень на площу 91 га на загальну суму 880 млн грн. Територіальній громаді на цей час повернуто 91 га, який зареєстрований у законному порядку. Це реально повернуті землі», — наголосив Бондаренко.

Прокурор зазначив, що суди відмовляли у задоволенні позовів про повернення землі, посилаючись насамперед на закінчення строків оскарження рішення міськради, а також посилаючись на наявність під час сесій прокурорів, котрі не оскаржували ці рішення.

Бондаренко зазначив, що зараз у судах різних інстанцій ще розглядаються кілька позовів про повернення землі територіальній громаді. Упродовж цього року виконано 4 рішення судів на 146 млн грн.

Прокурор зазначив, що до 2018 року «кооперативна схема» працювала як в усіх районах Харкова, так і в Харківській області.

Як повідомляв Depo.Харків, у рамках розслідування «кооперативної схеми» ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами вчинення службовими особами Харківської міськради кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Однією з фігурантів справи є колишня заступник міського голови Тетяна Овіннікова, екс-головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький та інші.

Довідка Depo.Харків. Згідно з чинним законодавством для поліпшення житлових умов мешканців міста міськрада має право безплатно виділяти під забудову земельні ділянки житлово-будівельним кооперативам («ЖБК»).

Для створення «ЖБК» потрібно дотриматися низки умов. Зокрема, кількість членів об’єднання (не менше 5 осіб), обов’язковий облік (так звана квартирна черга), його члени повинні постійно проживати у населеному пункті, де буде зводитися житло та інше.

Організації, які мають абревіатуру «ЖБК» тільки в назві, фактично не є житлово-будівельними кооперативами і не мають законних підстав на безплатне отримання землі.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X