На головній площі Харькова відгуляли Масляну. Геннадій Кернес привітав харків’ян зі святом

Масляну на площі гуляли три дні.

У п’ятницю, 28 лютого, там відкрився ярмарок з млинцями, оладками та іншими частуваннями, а у суботу та неділю провели концертну програму «Масляну сім днів гуляємо». У ній взяли участь колективи з усіх районів міста. Пісенні та танцювальні номери присвятили кожному з днів перед Великим постом — понеділку «Зустріч», коли прийнято пригощати гостей млинцями, вівторку «Загравання», коли вибирають наречених і сужених, розповіли про середу — найсмачніший день масляного тижня, «розгульний» четвер, п’ятничні вечорниці у тещі та традиційні суботні посиденьки у зовиці. Завершили програму «Прощеною Неділею», коли в останній день Сирного тижня прийнято просити вибачення за всі заподіяні кривди.

Біля головної сцени працювала арт-зона. Крім того, різні інтерактиви підготували райони міста, які на своїх майданчиках встановили міні-сцени, фото-зони і провели конкурси.

Харківський міський голова Геннадій Кернес відвідав ярмарок і привітав городян зі святом.

«Дорогі харків’яни, мені приємно бути серед вас. Ми часто зустрічаємося, щоб спільно вирішувати міські проблеми, а сьогодні — з гарного приводу. Вітаю всіх з улюбленим народним святом — Масляною. Бажаю здоров’я, більше радісних звісток, любові і всього найкращого, що ви самі для себе бажаєте. Сьогодні Прощена Неділя, тому вибачте, якщо ми щось зробили не так, а якщо добре — ви нас похваліть. Я люблю Харків, люблю вас. Спасибі вам! Гарного свята!» — сказав міський голова.

Завершилося святкування традиційним спаленням опудала Марени. Харків’яни символічно попращалісь із зимою і зустріли перший день весни.

 

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X