На Харківщині виявили поселення Бронзової доби

У Харківській області проходить інвентаризація об’єктів культурної спадщини

Повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

Зокрема, у квітні-травні фахівці провели інвентаризацію об’єктів культурної спадщини у Великобурлуцькому та Дергачівському районах.

«У Великобурлуцькому районі в ході перевірки обстежили 165 курганів та 4 багатошарові поселення, виявили одне поселення Доби бронзи, — розповіли в Управлінні культури та туризму. — Під час дослідження також встановлено факт помилкового внесення до Переліку об’єктів археологічної спадщини більшої частини курганів біля села Середній Бурлук, а саме 114 одиниць, що виявились складним геологічним утворенням рельєфу».

У Дергачівському районі спеціалісти обстежили 64 пам’ятки історії та одну пам’ятку монументального мистецтва.

«Під час інвентаризації виявили 14 об’єктів культурної спадщини, серед яких — два пам’ятники та 12 братських та поодиноких могил часів Другої світової війни. Додатково зафіксовано п’ять пам’яток архітектури, які в майбутньому можуть отримати статус комплексних об’єктів як архітектури, так і історії», — розповіли в управлінні.

За результатами інвентаризації спеціалісти підготують відповідну облікову документацію, щоб внести об’єкти до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X