На Харківщині зловмисники самовільно зайняли 3,3 тисячі га землі

Харківська прокуратура через суди повертає шкоду від самовільного зайняття землі в регіоні

Про це в коментарі кореспондентові   повідомив начальник управління прокуратури Харківської області Олександр Бондаренко.

За його словами, з початку 2018 року за фактами самовільного зайняття земельних ділянок державної та комунальної власності запасу та резерву розпочато 39 кримінальних проваджень за ст. 197-1 КК України. Зловмисники самовільно зайняли майже 3,3 тисячі га.

На даний час до кримінальної відповідальності притягнуто 2 фізичні особи, вони зайняли 124 га землі (завдана шкода – 180 тис. грн, з них відшкодовано 91 тис. грн., щодо 89 тис. грн. ще не сплинув термін для добровільної сплати).

До адміністративної відповідальності притягнуто 17 фізичних осіб, які добровільно відшкодували 593,2 тис. грн за незаконне зайняття земель площею 424,8 га. Робота на вказаному напрямку триває.

З початку поточного року у сфері земельних відносин органами прокуратури області пред’явлено позовів, за якими судами відкрито провадження на загальну суму 128,7 млн грн, задоволено 56 позовів на суму 31,9 млн грн. Площа повернутих земель у власність держави та територіальних громад складає 1227 га.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X