На Харківщині одіозна суддя отримала піврічну оплачувану «відпустку» за те, що кинула за ґрати правозахисника

Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Вовчанського районного суду Харківської області Ірину Уханьову від здійснення правосуддя в порядку дисциплінарної відповідальності, однак передумала її звільняти.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

За відомостями ВРП, дисциплінарну справу стосовно Уханьової відкрили через порушення нею засад гласності і відкритості судового процесу, умисне порушення прав людини і основоположних свобод та допущення поведінки, що порочить звання судді і підриває авторитет правосуддя.

21 вересня 2018 року рада вирішила зробити подання про звільнення Уханьової з посади. Однак у жовтні 2018 року вона оскаржила це рішення.

Під час розгляду скарги ВРП встановила, що Уханьова дійсно умисно допустила порушення прав людини і основоположних свобод, грубо порушила закон, що призвело до неправомірного позбавлення особи волі, умисно не забезпечила обвинуваченому права на захист і допустила поведінку, що підриває авторитет правосуддя.

Однак члени ВРП встановили, що Уханьова тоді була єдиною суддею, яка здійснювала правосуддя у Вовчанському районному суді Харківської області, при цьому штатним розписом передбачено 5 посад суддів. Це зумовило надмірне навантаження, що, у свою чергу, вплинуло на якість розгляду судових справ. Також рада взяла до уваги позитивну характеристику Уханьової, яку надав голова апеляційного суду Харківської області.

Вища рада правосуддя вирішила змінити застосоване до судді Уханьової подання про звільнення з посади, застосувавши більш м’яке, яке водночас сприятиме підвищенню кваліфікації судді.

Суддю на 6 місяців відсторонили від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді. Її направили до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації. Після цього суддя має пройти кваліфікаційне оцінювання.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X