На Харківщині рента від видобутку газу повинна отримати цільове призначення, — Скоробагач

Понад рік в Україні діє закон про зарахування 5% ренти в місцеві бюджети за користування надрами для видобутку нафти і газу, але кошти надходять до загального фонду, що ускладнює процес контролю за їх використанням.

Про це журналу «Фокус» заявив заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач, передає Depo.Харків.

За його словами, згідно з Бюджетним кодексом України, спочатку гроші спрямовуються на заробітну плату, оплату енергоносіїв, придбання медикаментів і харчування, після чого їх вже не залишається для ремонтів і реконструкцій інфраструктурних об’єктів.

Скоробагач зазначив, що це неправильно по відношенню до жителів територій, де ведеться видобуток.

«Люди повинні бачити реальні зміни. Коли ми як місцева влада ще до прийняття закону говорили про необхідність отримання частини рентних платежів до місцевих бюджетів, основним аргументом називали поліпшення інфраструктури тих територій, на яких проводиться газовидобуток», — підкреслив він.

Відзначимо, що Скоробагач заявив про необхідність зарахування частини ренти в спеціальний фонд розвитку ще в минулому році. Ініціативу підтримали на засіданні профільного комітету Харківської облради, направили звернення до парламенту, але до сих пір не прийняли на законодавчому рівні.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X