На Харківщині судили прикордонника, який «вибивав» хабарі у колег

Чоловік вимагав гроші у колег за «вирішення» питань, у яких ті були зацікавлені

Про це йдеться у вироку Дзержинського районного суду від 31 травня.

За даними суду, обвинувачений проходив контрактну службу у Державній прикордонній службі. Контракт був укладений на період з серпня 2014 року по липень 2019 року. Чоловік обіймав посаду начальника відділу управління службою штабу 4-го прикордонного загону (першої категорії) Харківського прикордонного загону.

У вересні 2017 року прикордонник отримав рапорт щодо зменшення військовослужбовцям прикордонної комендатури розміру щомісячної додаткової грошової винагороди. Серед тих, кому мала бути зменшена доплата, був прапорщик, який без поважних причин не прибув на службу за відповідною командою.

Після цього обвинувачений подзвонив прапорщику та розповів про рапорт. Останній у свою чергу запропонував гроші, щоб «вирішити питання». Зловмисник погодився, однак все ж підготував проект наказу про позбавлення колеги грошової винагороди, розуміючи, що факт обману той виявить лише у жовтні.

Введений у оману прапорщик перерахував 1 тис. грн за надані «послуги».

Крім цього, у грудні 2017 року зловмисник дізнався, що ще один прикордонник був доставлений до відділу поліції за підозрою у причетності до злочину, пов’язаного із незаконним обігом наркотиків. Згідно посадової інструкції, обвинувачений мав розпочати службове розслідування вказаного факту, але почав вимагати з колеги 800 доларів за його непроведення.

Чоловік погодився дати гроші, але згодом звернувся до правоохоронців та розповів про вимагання.

Під час досудового розслідування між прокурором військової прокуратури та підозрюваним була укладена угода про визнання винуватості.

Суд угоду затвердив та визнав чоловіка винним у скоєнні злочинів за ч.1 ст.190 та ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України, призначивши покарання у вигляді штрафу в розмірі 25,5 тис. грн з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських функцій, терміном на один рік.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X