На Харківщині суд допоміг матері «узаконити» народжену в окупації дитину

У Харківській області суд підтвердив факт народження дитини на тимчасово окупованій території

Повідомили у прес-службі Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, який ухвалив відповідне рішення.

За даними прес-служби, суддя міськрайонного суду розглянув цивільну справу та ухвалив рішення про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території.

«У липні 2018 року до суду звернулась громадянка з заявою про встановлення факту народження дитини. В обґрунтування своєї заяви позивачка посилалась на те, що вона, перебуваючи у зареєстрованому шлюбі, в лютому 2015 року народила сина в місті Горлівка Донецької області, — сказано в повідомленні. — Позивачка звернулася до Ізюмського відділу ДРАЦС щодо реєстрації народження дитини. Але у зв’язку з тим, що державні органи на території України не визнають документів наданих «державними органами» на території не підконтрольній Україні, їй відмовили щодо реєстрації дитини».

У суді нагадали, що за законом заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території, незалежно від місця проживання заявника.

Ухвалене судом рішення підлягає негайному виконанню.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X