На Харківщині суд оштрафував вченого, який хотів вивезти дослідження до КНР

Чоловіка затримали у аеропорту «Бориспіль», а флешку із матеріалами дослідження вилучили.

За даними суду, обвинувачений – завідуючий відділу нелінійної динаміки електронних систем Інституту радіофізики та електроніки ім. Усикова НАН України.

Встановлено, що у серпні 2018 року чоловік отримав запрошення взяти участь у IV Китайсько-українському науково-технічному форумі, який мав відбутися на базі Харбінського політехнічного інституту Китайської Народної Республіки (КНР), на що погодився. Однак під час підготовки до участі у форумі зловмисник, окрім презентації про автомобільні радари, яку зазначив у заявці організаційного комітету, відібрав додаткові матеріали, що зберігалися на його особистих електронних носіях, у тому числі звіт про науково-дослідну роботу «Хаотичні та псевдовипадкові сигнали мікрохвильового та міліметрового діапазонів, пристрої для їх випромінювання та прийому з метою застосування в шумових радарах та системах формування радіозображень».

Вранці 13 вересня зловмисник приїхав у Київ, звідки мав намір вилетіти до КНР. Однак був затриманий у аеропорту. Флешку, на якій зберігалися матеріали, вилучили.

Суд визнав чоловіка винним у скоєнні злочинів за ч.2 ст.15 ч.1 ст.333 КК України та призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 1,7 тис. грн. Вилучену флешку постановили залишити у матеріалах справи.

 

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X