На Харківщині суд узаконив масштабну забудову елітної землі біля водосховища

Харківський апеляційний господарський суд відмовив облдержадміністрації у задоволенні апеляційної скарги щодо розірвання договорів оренди землі біля Печенізького водосховища, де розташований елітний дачний кооператив «Соснова Бухта»

Повідомили у «Харківському антикорупційному центрі».

У центрі нагадали, що у 2017 році представники Чугуївської прокуратури звернулися до суду із проханням розірвати договори оренди земельної ділянки, укладені між ТОВ «Ліс-2003» та Печенізькою державною районною адміністрацією, а також зобов’язати відповідача повернути ці ділянки державі.

Фактичним обстеженням було встановлено, що в деяких місцях на узбережжі розташовані будівлі на залізобетонному фундаменті, встановлений паркан, збудований береговий пірс для швартування водного транспорту, будуються інші споруди. При цьому дозволу на будівництво райдержадміністрацією не видавалося.

Під час останніх двох засідань адвокат ТОВ «Ліс-2003» заявив, що ніяких заборонених законом будівль на ділянках немає, а у матеріалах справи немає доказів щодо незаконного будівництва. Крім того, за словами адвоката відповідача, у складі робочої групи, яка нібито встановила порушення правил використання ділянки, не було профільних спеціалістів.

У березні суд відмовив прокуратурі у розірванні договорів оренди.

Активісти також додали, що у 2016 році представники СБУ розслідували продаж 20 га рекреаційних земель на території Печенізького району загальною вартістю більше 130 млн грн. Фігурантом тієї справи виступав кооператив «Соснова бухта», представники якого орендували землю саме у ТОВ «Ліс-2003».

Останнє у 2006 році отримало в оренду від Печеніжської РДА 9,9 га рекреаційних земель. Засновниками фірми є Дмитро Кагановський та Олег Чігрінов.

Щодо суборендаторів, то ОК «Дачний кооператив «Соснова бухта» нещодавно належав Андрію Ковтуну та Тамарі Ковтун. Зараз серед засновників з’явилася Мілена Лейбук – дружина головного інженера ДП «Бориспіль», її син Ярослав Лейбук, Олександр Гелла та депутат Печеніжської райради Максим Ніколаєнко.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X