На Харківщині фермер за вимушене знайомство з Інтернетом вимагав 24 тис. грн компенсації

У Харківській області чоловік, який був змушений знайомитися з українським законодавством через Інтернет, вимагав моральної компенсації за понесені страждання

Про це йдеться в рішення Балаклійського райсуду Харківської області від 13 лютого.

Суд розглянув позов мешканця Балаклійського району до Савинської селищної ради та районної Державної казначейської служби України про відшкодування 24 тис. грн моральної шкоди.

Згідно матеріалів справи, 4 січня 2017 року чоловік звернувся до селищної ради з заявою про отримання у приватну власність 2 га землі для ведення особистого селянського господарства. Однак у виділенні землі йому відмовили, посилаючись на неправильно вказане розташування ділянки. Заявник звернувся до поліції, вбачаючи корупційні дії посадовців ради, і землевпорядника Савинської селищної ради суд притягнув до адмінвідповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.

При цьому позивач вважає, що незаконним рішенням сесії Савинської селищної ради йому завдано моральної шкоди.

«Довелося вивчати з використанням мережі Інтернет законодавство та публічну інформацію на сайті Савинської селищної ради; витрачати час та матеріальні ресурси на отримання юридичних консультацій, – йдеться в заяві. — Завдана йому моральна шкода полягає в емоційних стражданнях, хвилюваннях, порушенні сну. У його житті відбулися вимушені зміни, зниження самооцінки та ділової репутації. Виникла потреба у тривалому часі та фінансових витратах на відновлення попереднього стану. На деякий час він був позбавлений можливості реалізувати свої уподобання та бажання як людина, яка вела досить енергійний спосіб життя. Відчуває себе ошуканим, що негативно позначилося на його психічному стані».

Ніхто з трьох сторін процесу в засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи за його відсутності.

Дослідивши докази у справі, суд вирішив відмовити у позові про відшкодування моральної шкоди. Судові витрати у сумі 1,6 тис. грн компенсувати за рахунок держави.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X