Некеровані діти: Як відсутність сільських дитсадків зриває навчальний процес у школі

У деяких селах Харківщини відчувається брак дитячих садочків – діти вимушені йти до школи непідготовленими

На брак дошкільних навчальних закладів у Харківській області скаржаться як волонтери, так і мешканці сіл, які виховують дітей дошкільного віку. У регіоні досі залишаються населені пункти, які потерпають від відсутності дитячих садочків.

Як розповідає очільниця БФ «Волонтери: Дорослі – дітям» Вікторія Тищенко, в Ізюмському районі існує низка сіл, де діти дошкільного віку не мають можливості ходити до дитячих садків через відсутність останніх. «Діти надані самі собі, а також козам, качкам, коровам і полям, — каже волонтерка. — Мами намагаються працювати по господарству, тягнуть дітей із собою, або закривають в будинках дітей самих, поки сплять. Це добре, що не сталося жодної біди. Діти нерозвинені. Немає соціуму. Багато речей не вміють і не знають. Багато до чого не привчені. У перший клас приходять неадаптовані до режиму, до розуміння процесу навчання, до виконання найпростіших навчальних завдань. Не вміють спілкуватися з однолітками. Дикі діти в дикому селі».

Проблему відсутності дитячих садків відчула на собі Світлана з села Забавне. Жінка виховує дев’ять дітей, у тому числі дошкільнят трьох та п’яти років. От тільки є проблема – можливості відвести в дитячий садок, щоб ті підготувалися до навчання в школі, в родини немає.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X