Нуль сміття, максимум свідомості: Як варто дбати про навколишнє середовище в Харкові

Прихильники філософії Zero waste впевнені, що відходи потрібно не просто сортувати, а взагалі не продукувати.

Концепція «життя без сміття» набуває дедалі більшої популярності в розвинених країнах, де вже давно збагнули – з засиллям відходів треба щось робити. На сьогоднішній день прогресивні ідеї Zero waste в Україні і, зокрема, в Харкові ще не набули популярності. Адже активісти поки ще б’ються над тим, як привчити народ сортувати сміття та здавати небезпечні відходи на переробку. А Zero waste, тобто «нуль відходів» – це рівень для більш «просунутих».

Якщо коротко, то ця філософія спрямована на зміну способу життя людей та заохочення їх до створення стійких природних циклів, де всі надлишкові матеріали стають новими ресурсами. Її прихильники не просто стараються мінімізувати відходи – вони хочуть, щоб сміття після них взагалі не залишалося. Наприклад, такі люди приходять до супермаркетів з власними торбинками, беруть «каву з собою» у власних горнятках, відмовляються від товарів, які залишать по собі багато сміття.

Такі ідеї нерідко популяризуються на платформі TEDх. Там прихильники життя без відходів не тільки агітують відмовитися від зайвих відходів, а й діляться досвідом власного екологічного буття. Наприклад, американка Беа Джонсон, одна з найвідоміших популяризаторів ідеї, розповіла, як її родина з 2008 року намагається жити без зайвого сміття. За словами жінки, з того часу було зроблено чимало спроб та помилок, але вона змогла виділити для себе декілька базових принципів Zero waste.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X