ОДА потрібно ліквідувати, бо вони поглинають повноваження місцевого самоврядування, — Садовий

У Харкові своїм досвідом управління містом поділилася команда львівських керівників департаментів і комунальних підприємств

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації партії «Самопоміч», ідея експерименту з’явилася у львівського мера під час візиту до Харкова в рамках програми обміну досвідом між містами Urban Talks.

«Харків — місто неймовірної людського потенціалу. Місто, яке мені завжди подобалось, — поділився враженнями мер міста Лева і майбутній кандидат в президенти Андрій Садовий. — В Україні не так багато міст, які надихають. Але Харків — одне з таких».

Садовий, який очолює Львів протягом 12-ти років, протягом яких місто стало українською туристичною меккою, привіз до Харкова свою креативну команду — молодих і талановитих керівників департаментів, комунальних підприємств, які поділилися своїм досвідом будівництва міста майбутнього і стратегією, яку можна втілити в життя і в Харкові.

«Має бути більше залучення громадськості, активних людей до управління містом, — каже Андрій Садовий. — Найбільше досягнення, яке є у нас у Львові, — це публічне управління. Харкову його не вистачає. У нас, наприклад, відкритий вхід до ратуші (мерія — прим.ред.). І так має бути в кожному місті країни».

«Не треба боятися людей, які вибрали тебе до влади, — додав Садовий. — Адже ти дав слово, що будеш їм служити. Тому не будуйте бар’єри, навпаки — прибирайте їх».

В рамках візиту Андрій Садовий не тільки поділився корисним досвідом управління містом, а й відповів на гострі питання харків’ян — видавців, студентів — правників, працівників підприємств і просто перехожих.

Найчастіше харків’яни цікавилися, чи вирішена проблема з вивезенням сміття у Львові та що обіцяє українцям кандидат в президенти Андрій Садовій.

«Сміттєва блокада була спецоперацією, мета якої — принизити громаду найбільшого україномовного міста країни і змусити мене піти на принизливе співробітництво, результатом якого повинна було стати зміна політичної орієнтації «Об’єднання «Самопоміч». Але цього ніколи не буде, — сказав Садовий. — Я завжди буду діяти в унісон зі своєю совістю. І моя задача зробити все можливе, щоб в Україні почали будувати заводи з глибинної переробки відходів».

За словами львівського мера, незважаючи на сміттєву блокаду, рівень довіри до його політичній силі залишається високим.

Прозвучали під час візиту і гучні обіцянки. Наприклад, здійснити експеримент з ліквідацією облдержадміністрацій. «Пропоную почати експеримент з Харківської ОДА, — сказав Андрій Садовий. — Ось побачите: нічого не зміниться, а люди тільки подякують. Сьогодні облдержадміністрації є рудиментами». Політик вважає, що в областях повинні бути офіси, підлеглі уряду, які координували б роботу силовиків, а також має бути співпраця органів місцевого самоврядування з державними інституціями. «Обласні держадміністрації — це надбудова, яка поглинає повноваження місцевого самоврядування», — підсумував він.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X