Округ №175: Де вперше проявилися кремлівські «антифашисти» на Харківщині

У Харківській області округ, розташований впритул до кордону з Росією, ніколи не підтримував сепаратистські політичні сили

Розпочинаєтся  проект «Вибори-2019. Повне оголення». В рамках проекту ми створимо електоральну карту округів. Як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції – про все це в повній версії електоральної карти округів з 1 вересня.

Центр – місто Дергачі, Харківська область.

Опис меж – місто Люботин, Дергачівський район, частина Харківського району..

Місцезнаходження ОВК — приміщення комунальної установи «Дергачівський районний будинок культури (62300, Харківська область, м. Дергачі, пл. Перемоги, 1).

Кількість виборчих дільниць – 112.

Орієнтовна кількість виборців – близько 146 тисяч.

Округ розташований на захід і північний захід від Харкова і починається одразу за Окружною дорогою. Територія промислово розвинута. Крім цього, з огляду на близькість до обласного центру? тут розташована велика кількість елітних селищ. Кількість населення цих районів орієнтовно співпадає з населенням типового округу в Харкові.

Через наявність значного числа сільськогосподарських підприємств тут, на відміну від Харкова, у політичну боротьбу вступають аграрні об’єднання. Для мешканців округу актуальними залишаються питання розпаювання землі та купівлі-продажу наділів. Велика частина населення постійно працює або навчається в обласному центрі, відтак «живими» є проблеми логістики й транспортної інфраструктури.

Довідка: Згідно даних ЦВК, в межі 175-го округу під час парламентської кампанії 2014 року входили місто Люботин, Дергачівський район, частина Харківського району. У той же час, під час парламентських виборів 2002 року ці райони області входили до 176 округу, 2006 та 2007 років – в межі 177-го.

Вибори 1998 року. Головою комісії від ЦВК призначили Віру Надеїну, заступником голови – Миколу Борисенка від Народно-демократичної партії, секретарем – Володимира Лаврикова від ЦВК. Явка по округу склала 56,16%, проголосували 89,5 тисяч виборців.

По одномандатному виборчому округу балотувалися 15 кандидатів, у тому числі беззмінний ректор Університету внутрішніх справ Олександр Бандурка, батько Івана Варченка — нинішнього помічника міністра внутрішніх справ України – Григорій Варченко, журналіст Андрій Войцеховський. Беззаперечну перемогу здобув представник НДП, діючий на той момент нардеп Бандурка, за якого проголосували 34,92% (36,3 тисячі виборців). Друге місце посів комуніст Степан Михальченко (15,45%, 16 тисяч голосів).

По багатомандатному виборчому округу перемогу здобули: Комуністична партія України – 39,29% (40,9 тисяч голосів), Прогресивна соціалістична партія України – 10,22% (10,6 тисяч голосів), Народно-демократична партія – 5,76% (6 тисяч голосів), Партія зелених України – 5,52% (5,7 тисяч голосів).

На Харківщині тоді до Верховної Ради обрали комуністів Аллу Александровську, Олексія Лісогорського, Броніслава Райковського, Леоніда Стрижка, Павла Тищенка, Олександра Тіщенка, безпартійних Володимира Алексєєва, пізніше голову СНБО Степана Гавриша, ректора Олександра Бандурку, Інну Богословську, одного з найбільших землевласників на Харківщині Василя Салигіна, Василя Чаговця, члена НДП Анатолія Волока, члена ПСПУ Володимира Стороженка, члена ПЗУ Віталія Шила.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X