Поза часом: Що приховує «наукова» вулиця Харкова

У центрі Харкова є маленька вулиця, яка зберігає історії відомих науковців, викладачів та художників

Пролягає ця невеличка вулиця в самому центрі Харкова і носить ім’я відомого історика Дмитра Багалія. Довжина вулиці складає лише 400 м. Але її унікальність важко навіть оцінювати, адже це одна з небагатьох вулиць міста, будинки якої за сто років майже не зазнали серйозних перебудов та реконструкцій. Тож, приходячи сюди, можна потрапити у «пастку часу» та поринути в минуле. Та головне та найцікавіше на вулиці Багалія – її мешканці.

Як маленька вуличка п’ять разів змінювала назву

Вулиця Багалія виникла у другій половині ХІХ століття. Тоді ці землі в народі називали Дурноляпівкою. Подейкують, що таку назву вони отримали через відсутність дороги. Під час дощів стежки розмивало й усюди було багато бруду, тож проїхати тут не вдавалося, лише «дурно ляпати».

Забудову цих земель пов’язують із зведенням Технологічного інституту в Харкові (сучасний НТУ «ХПІ», – Ред.). Першу назву вулиця отримала на честь власників цих земельних ділянок – родини купців Бисерових. Вони придбали тут ділянки, а потім продавали їх під забудову. А саму вулицю почали йменувати Бисерєвською. У 1895 році вулицю називають Технологічною, адже поруч з нею почав працювати Технологічний інститут, та й селилися тут здебільшого викладачі та академіки. Але наукову назву вона носила лише 30 років. Вже 1927 року радянська влада присвоїла маленькій вуличці ім’я одного з організаторів червоного терору Михайла Фрунзе, який тут свого часу мешкав. «Кривава» назва залишалася майже 90 років. На честь відомого історика вулицю перейменували лише в 2015 році.

 

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X