Помирав у муках: У Харкові недбалість чиновників призвела до страшної смерті дитини

У Харкові прокуратура підозрює директора центру соцслужб у недбалості, що призвела до загибелі трирічного хлопчика

Повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

За даними відомства, місцева прокуратура № 2 затвердила повідомлення про підозру директору Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді одного з районів міста за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

«Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку вересня 2017 року до центру звернувся громадянин із заявою щодо вилучення з родини його сестри двох малолітніх дітей шести та трьох років. Чоловік розповів, що батько родини систематично б’є дітей», — повідомив керівник місцевої прокуратури Олександр Фільчаков.

Однак, за даними слідства, перевірку директор центру організувала лише «на папері». Фактично будинок проблемної родини фахівці не відвідували. При цьому документи щодо перевірки склали формально – зі слів матері малюків, яка інформацію про насилля в сім’ї заперечила.

А вже наприкінці того ж місяця трирічного хлопчика з цієї родини «швидка» доправила до лікарні, де від чисельних травм та фізичного виснаження дитина померла.

Як з’ясувалося, загиблого малюка та його старшого брата систематично бив батько. При цьому все відбувалося у присутності матері, однак вона навіть не намагалася зупинити знущання.

Після чергового побиття у серпні 2017 року у трирічного хлопчика була переламана нога. А за кілька днів батько зламав сину ще і ребра. Дитина перестала ходити. Та, замість того, щоб відвезти малюка у лікарню, батько продовжував катувати дитину. Як наслідок, у хлопчика виникла ще й тяжка черепно-мозкова травма. Увесь цей час дитина страждала від фізичного болю та тривалий час нічого не їла. Потім – впала у кому.

Навіть після цього батьки не зверталися до лікарів. «Швидку» викликала знайома матері, яка прийшла у гості. Однак врятувати хлопчика не вдалося.

«Відповідно до висновків експертів смерть дитини настала внаслідок голоду і постійного фізичного та психологічного насильства, що мало характер особливого мучення і тривало більше року», — розповів Фільчаков.

За недбале ставлення до своїх обов’язків, що призвело до трагедії, 48-річній посадовиці загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Обвинувальний акт стосовно батьків загиблого хлопчика перебуває на розгляді суду.

26-річній матері інкримінується злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ст. 166, ч. 2 ст. 121 КК України).

31-річному батьку — катування, умисне нанесення тілесних ушкоджень та умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ч.1 ст. 127, ч.1 ст. 122, ч. 2 ст. 121 КК України).

На вимогу прокуратури чоловік перебуває під вартою. До жінки застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X