Прокурори вимагають повернення землі на 12 млн грн, яку незаконно передали у суборенду

Як повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області, Балаклійський відділ Лозівської місцевої прокуратури направив до районного суду позов щодо визнання недійсними і скасування договорів оренди та суборенди земельних ділянок площею понад 500 га та їх державної реєстрації.

За інформацією першого заступника керівника місцевої прокуратури Едуарда Миргородського, у 2014 році Держземагентство незаконно надало громадянину в оренду на 49 років землі для ведення фермерського господарства. Після ще й дало згоду на передачу цих ділянок у суборенду. Проте ні в заяві громадянина, ні в погодженні ГУ Держземагентства не зазначено, кому саме будуть передаватися землі, для яких цілей, на яких умовах та на який строк.

«Йдеться про 20 ділянок, розташованих за межами населених пунктів на території Асіївської сільської ради, загальною площею 524 га. При цьому понад 70 га з них відносяться до особливо цінних земель. Ці ділянки громадянин орендував під приводом ведення фермерського господарства. Але замість того, щоб використовувати їх за призначенням, недобросовісний орендар передав землі у суборенду одному із приватних акціонерних товариств», — розповів Миргородський.

У прокуратурі зазначили, що згідно з чинним законодавством майбутній орендар повинен підтвердити свої наміри займатися сільгоспвиробництвом (надати відомості щодо профільної освіти або досвіду роботи; наявної техніки, необхідної для обробки землі, ресурси для залучення найманих працівників тощо). У даному випадку орендар і досі не створив фермерське господарство, що лише підтверджує відсутність наміру вироблення товарної сільськогосподарської продукції, її переробки та реалізації.

Нормативно-грошова оцінка земель становить понад 12,5 млн грн.

Добавить комментарий

X

Pin It on Pinterest

X